Kadeti Levhartů Chomutov vyhráli první ligu

„U kluků jsme si dali za cíl, že v kadetech (U17) i v juniorech (U19) chceme postoupit do poslední čtyřky v lize. To se nám povedlo! Kadeti celou soutěž vyhráli a junioři skončili druzí za Plzní. Tam rozhodovaly vzájemné zápasy, i doma i v Plzni jsme prohráli v prodloužení," je spokojen s účinkováním elitních výběru šéftrenér Levhartů Petr Drobný.

A mohlo být ještě lépe! Umístěním na předních příčkách druhé nejvyšší soutěže si oba výběry vybojovaly právo účasti v kvalifikaci o extraligu. Kadeti se tohoto práva vzdali, juniorům chybělo jedno vítězství, aby na vytoužený sen dosáhli.

„V kadetech jsme se do kvalifikace nepřihlásili, protože bychom neměli na extraligu dostatečný počet hráčů ročníku 2000 a zůstali jsme v první lize. Domluvili jsme se s Litoměřicemi a tři šikovní kluci od nás budou hrát extraligu za tento celek," objasnil Petr Drobný situaci kolem chomutovských kadetů.

Juniorům chyběla jedna výhra na cestě za extraligou

Junioři práva hrát kvalifikaci o nejvyšší českou soutěž využili a v Hradci Králové se utkali o jedno postupové místo s Litoměřicemi a s domácím Hradcem. Po vítězstvích obou týmu nad Litoměřicemi rozhodoval o postupujícím jejich vzájemný souboj. Ve vyrovnaném zápase si ale nakonec domácí vytvořili mírný náskok, který až do konce utkání udrželi a stali se tak účastníkem české nejvyšší juniorské soutěže.

„Je to škoda, uteklo nám to o vlásek. Ještě pět minut před koncem jsme prohrávali s Hradcem o čtyři body, nakonec to skončilo rozdílem patnácti bodů. Ale kluci jsou mladí, juniorskou kategorii hráli letos první rok. Zůstávají v juniorech a tak nadcházející sezonu chceme vyhrát 1. ligu a pak v kvalifikaci vybojovat pro Chomutov nejvyšší juniorskou soutěž," klade před juniory nejvyšší cíle Petr Drobný.

Kromě těchto dvou výběrů mají Levharti v mládežnických kategoriích ještě starší minižáky U13 a nejmladší minižactvo U11.

„Výběr U13 hrál první sezonu, šlo o to, aby se oťukali. Hráli regionální soutěž a budou ji hrát i příští sezonu. Skončili druzí a taky se dostali do kvalifikace. Byla to pro ně dobrá zkušenost, kluky to baví, jsou šikovní a potřebují jenom hrát a hrát," je si vědom Petr Drobný.

Už v srpnu začíná příprava na novou sezonu

Levharty čeká ale už příští sezona, na kterou se potřebují připravit, a tak volno nebudou mít příliš dlouhé. Po vrcholech sezony dostala každá kategorie dvoutýdenní přestávku, ale pak téměř do konce června ještě všichni trénovali.

Sezonu Levharti i Levhartice ukončili společným posezením s trenéry i s rodiči na akci „Poslední koš," která proběhla ve sportovním areálu Tomáše ze Štítného v Chomutově. Za měsíc už jim začíná příprava na nadcházející ročník společným soustředěním všech kategorií Levhartů a Levhartic v Jizerských horách.

„Jedeme na týden do Janova nad Nisou, kde každoročně začínáme suchou letní přípravu. Pak poslední tři týdny v srpnu trénujeme už v Chomutově a připravujeme se na novou sezonu," prozradil o letní přípravě oddílu Petr Drobný.

Juniory pak čeká v září přípravný turnaj v Chomutově a pro všechny kategorie Levhartů se už v říjnu rozeběhne další soutěžní sezona.