Na evropský šampionát se dostala na poslední chvíli, na divokou kartu. Limit své disciplíny, padesát metrů motýlek, totiž na domácím mistrovství nezaplavala jen o dvě setiny. „Chtěla jsem ho překonat alespoň tam, ale nepovedlo se," říká mladá plavkyně TJ Slavie Chomutov. Časomíra jí naměřila 0:28.83 (limit byl 0:28:41). „Štve mě to o to víc, že kdybych ho zaplavala, dostala bych se do semifinále," doplňuje zklamaně.

Na druhou stranu, a v tom se přesně na slovíčko shodne s trenérem Jaroslavem Jezberou, dodává: „Úspěch byl už to, že jsem tam byla."

Pravda je, že časy měla v polské Poznani horší než na domácích závodech. Stačilo to jen na umístění ve třetí a čtvrté desítce. Ovšem mezi mladými plavkyněmi z celé Evropy, sluší se dodat. „Myslím, že je to dobrý průměr," okomentoval to Jezbera.

Podle něj možná na Štěpánku dolehla atmosféra, přeci jen poměřit si síly na mezinárodní scéně, takových příležitostí moc není. „Proto za úspěch považujeme jakýkoli start a srovnání s ostatními v Evropě. Vždyť tady startovala i olympijská vítězka," dodává chomutovský trenér.