Jako druhý tým postoupili ze skupiny Západ, před sebe pustili pouze vloni bronzovou Plzeň. Za chomutovskými mladíky skončila mužstva jako Slavia nebo Sparta Praha i Benago Zruč nad Sázavou.

Postup si junioři Baníku zajistili právě na turnaji ve Zruči nad Sázavou, kde sice prohráli s celkově třetím Olympikem Mělník, ale body získané v duelu s Démony z České Lípy jim stačili ke druhému místu.

„Skupinu jsme odehráli vcelku dobře a již získané druhé místo pokládám za velký úspěch," řekl k postupu na Final Four trenér Petr Nový starší.

V sobotu 13. února tak v hale Lokomotiva Plzeň čekají na Baník dva zápasy. Nejdříve se v semifinále utká s prvním z východní skupiny (Helas Brno). Druhou dvojici tvoří domácí tým SK Interobal Plzeň a o postup do finále bude bojovat proti druhému na východě, a to MADOSu Hradec Králové.

Po hodinové přestávce se odehraje utkání poražených o třetí místo. Finále je na programu od 16 hodin.

Za největší favority jsou považovány oba vítězové skupin, Chomutov může být černým koněm šampionátu. Final Four, to už není o slabých týmech a v Plzni může vyhrát kdokoliv.

„Na závěrečný turnaj se kluci těší. Jsme rádi, že se nám podařilo postoupit mezi nejlepší. Uvidíme, co nás čeká po semifinále," očekává s napětím boje o juniorského mistra ČR ve futsale brankář Michal Hůla.

O postup se v posledním turnaji ve Zruči nad Sázavou za Baník Chomutov zasloužili:

M. Hůla T. Svoboda, L. Svoboda, D. Dvořák, T. Lacko, D. Klíma, St. Hlavatý, J. Šlechta. Trenér: P. Nový st.

Final Four juniorů U17:

11:00 SK Interobal Plzeň - FC MADOS Hradec Králové

12:00 FC Helas Brno - FC Baník Chomutov

14:00 Utkání o třetí místo

15:00 FINÁLE

Hala TJ Lokomotiva Plzeň, vstup zdarma.