„Na poslední chvíli jsme měli starosti s rozlosováním. Čtyři děti se nám odhlásili těsně před zahájení turnaje v pátek mezi šestou hodinou večerní a půlnocí. Další dvě děti pak během sobotní prezentace. Proto jsme museli původní rozpis zápasů několikrát přepisovat,“ posteskl si organizátor turnaje Dan Hulič.

Děti byly rozlosovány do pěti skupin po čtyřech, ze kterých podle ne zcela jednoduchých ale o to více transparentních pravidel, postupovali všechny do připraveného pavouka. Dvanáct jich šlo rovnou do osmifinále a osm do 1. kola.

„Je to kategorie Babytenis. Tady ještě nejsou žádné žebříčky a děti hrají ve skupinách a ne rovnou vyřazovacím způsobem. Dnes jsme to udělali tak, že vlastně ze skupin postupují všichni,“ vysvětlil Hulič.

Na rozdíl od řady rodičů děti braly turnaj jen jako zábavu. „Do teď si ještě nic nepředvedla, koukej se polepšit,“ hecoval jeden z rodičů před třetím utkáním svou malou dcerku. Zastoupení zde měly tři kraje. Vedle hráčů z Ústeckého kraje ještě přijely děti z Prahy a Západočeského kraje.

„Jedná se o otevřený turnaj, takže přijet může každý,“ doplnil Hulič. Zastoupení měl i pořádající klub. Představil se Adam Hrdlička, Kuba Havlíček a Tomáš Blažko. Ti však do finálových bojů nezasáhli.