V roce 1946, kdy se postupně konsolidovala situace v regionu se postupně budovaly jednotlivé sportovní oddíly a kluby. Mezi ně tehdy patřil i odbor klubu českých turistů, který několikrát měnil svůj název.

Dnes nese jméno TJ VTŽ Chomutov. Ten každý rok v lednu vyhodnocuje svoji činnost. Ani tentokrát při příležitosti 65. výročí tomu nebylo jinak. Již v průběhu roku opustili někteří členové řady výboru v důsledku pokročilého věku nebo nemoci. Další pak opustily řady turistů v důsledku umrtí, tak jako Ladislav Braun a aktivní Bohumír Pokorný.

Zaplněný sál uctil památku všech, kteří stále překonávali kilometry v přírodě, bohužel z řad turistů již odešli. Členskou základu tvoří většinou lidé, kteří jsou v důchodovém věku. Přesto se mohou pochlubit také tím, že mají

Turistický oddíl mládeže Tom 1918, který hýří svou aktivitou. Chomutovský KČT se neformálně, podle zájmu členů, dělí na oddíl pěší turistiky, mototuristiky a Tom 1918. Příznivci pohybu v přírodě si naplánovali v roce 2010 55 akcí, ze kterých se pouze jednu nepodařilo splnit.

V zimě na běžkách bylo jedenáct výjezdů a zúčastnilo se jich 73 členů, kteří zdolali 1 403km. Pěších akcí bylo 43 a zúčastnilo se 1 193 turistů, kteří ušli 19 258. „ Pro posouzení, v loňském roce se překonala taková vzdálenost, jakoby se po rovníku obešla polovina Zeměkoule.“ Konstatovala v projevu předsedkyně Věra Pajerová.

Zároveň potvrdila, jak bude vypadat činnost KČT v příštím roce. „Budeme pokračovat v návštěvě jak blízkého okolí, tak i vzdálenějších míst, kam je dobré vlakové nebo autobusové spojení. Například Ústí nad Labem, Karlovy Vary. V úvahu přichází také okolí Loun a Moldavy.“ KČT také vyhlásil akci Voda ze střechy Evropy. Jako doprovodnou akci k EURORANDU se přihlásila i TJ VTŽ s akcí„Vodou se studánek Chomutovky k moři“.