Petře, ovládl jste Krušnomana. Jak se po vítězství cítíte?

Samozřejmě cítím spokojenost. Na Krušnomana jsem týden po železňáku na Taiwanu nijak neladil a šlo především o kvalitní přípravu. Vzhledem k náročnosti trati a skvělému výkonu soupeřů to účel splnilo na maximum.

Na Krušnomanovi bylo tentokrát fajn počasí. Jak se vám závodilo?

Na Taiwanu byly teploty kolem 30°C, takže bych určitě uvítal větší teplo. Nicméně letos tam výjimečně nepršelo, takže si to myslím všichni užili. Trošku jsem se přioblékl a bylo to ideální.

Jak se pro vás závod vyvíjel?

Bylo mi jasné, že v prvním 5km běhu se rozhodovat nebude a není kam spěchat. Doběhl jsem v klidu někde kolem 10. místa, něco málo přes minutu za vedoucím Honzou Wainerem. Na kole jsem se postupně dostával do tempa a zhruba po polovině jsem se rozhodl zareagovat na rostoucí náskok Belgičana a odpoutal se od skupiny s většinou soupeřů. Do depa jsem přijel jako třetí. Na dohled jsem měl loňského vítěze Vaška Holuba a za Belgičanem jsem byl šest minut. Vaška jsem doběhl na 2. kilometru a Belgičana na 11. Ze skupiny za mnou nejlépe běželi Petr Minařík a Honza Wainer, ale odstupy od nich jsem si díky přehlednosti běžecké trati mohl po celý druhý běh kontrolovat.

Co byste řekl o tratích Krušnomana?

Myslím, že když řeknu, že jsou až brutální, nebudu moc přehánět. Já sám preferuji náročné trati a závody, takže mi to vyhovuje.

Na co jste se těšil nejvíce poté, co jste protnul cílovou pásku?

Na teplou sprchu, vířivku a masáž. Už méně na čekání na odevzdání vzorku pro dopingovou kontrolu.

Jaké závody vás teď dále čekají?

V sobotu půlželezňák ve Vídni, další neděli pak Ironman Brazílie a týden nato už další díl ČP Czechman. Je toho dost.

Byl to první závod Českého poháru, máte v plánu účast i na dalších závodech tohoto seriálu?

Určitě se objevím na Czechmanovi a Moraviamanovi, v jednání je i účast na Slovakmanovi. Ve všech případech jde stejně jako u Krušnomana o skvěle organizované závody a byla by škoda se jich nezúčastnit.

Dá se říct, že si kladete za cíl celý seriál ovládnout?

Určitě si to nekladu za cíl, ale budu rád, když se to opět podaří.