Není pro vás přece jen druhé místo zklamáním?
Vyhrávali jsme strašně dlouho a jednou to prostě muselo přijít. Tým se musí měnit a doplňovat a horší výsledky tak musí někdy přijít. Jak jsem řekl, v sezóně nás provázelo hodně zraněných a druhé místo je pro nás úspěchem.

V čem konkrétně jste letos ve finále na Spectrum nestačili?
Myslím, že úplně ve všem. Hlavně ale rozhodla určitě motivace a vůle. Oni nikdy nic nevyhráli, vždy byli druzí nebo třetí. A nyní měli na vítězství i herně, navíc už měli i potřebné zkušenosti. Byla to jejich největší šance. Myslím, že náš vrchol byl už v pětizápasové sérii s Havlíčkovým Brodem.

Poprvé po dlouhých letech se vám nepodařilo vybojovat postup na Pohár mistrů evropských zemí. Přesto tam možná nebudete chybět díky změně pravidel. Jak vidíte své šance?
Už dlouho se mluví o změně systému a rozšíření turnaje. Uvidíme, jak se rozhodnou asociace, poměrně velká šance tam ale je.

Když se na PMEZ nedostanete, jak využijete volný čas?
Po třinácti letech se budeme moci věnovat přípravě na play off doma, nebo můžeme vyjet na soustředění.

Vašim kadetům se podařil husarský kousek, když získali mistrovský titul. Je to velký příslib do budoucnosti týmu?
Je to skvělé. Mládež v tomto věku je velmi důležitá a pro klub je naprosto ideální, když se navíc pohybuje ve špičce. Pro kluky to bude navíc ohromná motivace k setrvání u softbalu a k dalším úspěchům.

Bude teď hlavním cílem A mužstva právě omlazení týmu?
My se touto cestou snažíme jít už od minulých sezón. V té minulé tomu navíc přispěla právě zranění našich hráčů. Proto dostávali mladí více příležitostí. Ten tým se již omladit musí, starší hráči budou pomalu končit.

Takže se již nebude chodit na Luboše Vrbenského či Jaroslava Lhotáka?
Ale ano. Už ale ne v takové míře. Luboš musí podstoupit vyšetření kolene a záleží na tom, co řekne lékař. Navíc již nemůže ve svém věku sportu tolik obětovat. Určitě již nebude hrát dvanáct víkendů z dvanácti stejně jako Jarda Lhoták. Je to náš nejstarší hráč a potřebuje odpočinek.

Jak dlouho může trvat proces obměny týmu?
Můžou to být dva roky, nebo také pět. Ale mladí prostě musí dostat šanci. To s sebou může samozřejmě přinést horší výsledky. Bez šance se ale mladí hráči nikdy neprosadí.

Otázka na závěr. Zůstane Jan Přibyl na trenérském postu i nadále?
Já již trénovat nebudu. Po tolika letech je prostě čas na změnu.

Mistrovskou pověst Beavers naplnili Kadeti

Chomutov – To, co se nepovedlo A týmu chomutovských Beavers, dokázali jejich kadeti. V Praze vybojovali titul Mistrů České republiky. Ve finále přitom museli dotahovat čtyřbodovou ztrátu!

Po základní části soutěže skončili Beavers na třetím místě, což slibovalo na finálovém turnaji boj o medaile. Ten se odehrál na hřišti Joudrs v Praze Bohnicích. A Chomutov se ukázal v tom nejlepším světle. Hned po příjezdu tým pod vedením Ondřeje Petříka a Petra Engela porazil pražské Spektrum s přehledem 7:3.

První sobotní souboj s Ostravou byl o poznání těžší. Chomutov zvítězil po tahanici 2:0. Výhra však znamenala, že do zápasu ss Ledenicemi tým mohl nasadit všechny hráče i mimo základní sestavu.

I to nakonec zapříčinilo vysokou porážku 4:14, i přesto však Beavers měli jasný postup do finálové skupiny. Tam hlavně díky výkonu nadhazovače Marka Malého vyběhli 5:2 s Havlíčkovým Brodem.

Po vydřené výhře s Mostem pak chomutovští z prvního místa finálové skupiny postoupili rovnou do semifinále. semifinálovým soupeřem se nakonec stala Ostrava.

Sestava byla jasná - tedy to nejsilnější, co jsme mohli sestavit, v čele s Markem na prkně, Kubou na catcheru a s Milanem Podlahou na spojce. Průběh nedělního zápasu byl o poznání jasnější než setkání se soupeřem ve skupině. Tentokrát bylo o vítězi brzy jasno.

Chomutov vyhrál 6:1. Kadeti se tedy probojovali do finále, kde je čekali opět Painbusters Most. Chomutov nasadil stejnou sestavu, jako na semifinálový zápas.

Silný mostecký tým nasadil též svého reprezentačního nadhazovače Martina Žofku a směle si kráčel za titulem, když již ve druhé směně vedl 0:4. Chomutov ale dokázal obrovskou bojovností vyrovnat a poslat utkání do tie-breaku.

Tam Beavers definitivně zlomili odpor soupeře a oslavy mohly začít. Největší zásluhu na zlatu měl především nadhazovač Marek malý, který si po zásluze došel i pro ocenění pro nejlepšího nadhazovače i nejužitečnějšího hráče.