Tomáš Franta vyrazil do Jihlavy s jasným cílem, splnit limit na seniorské mistrovství světa! A to i přesto, že věkem je stále junior. Tomu v Jihlavě přizpůsobil svůj plavecký program a omezil své starty pouze na 50, 100 a 200 metrů znak. Padesátku i stovku sice s velkým přehledem vyhrál, ale na vytoužený limit nedosáhl. Nepodařilo se to ani na nejdelší znakové distanci, kde má podle vlastních slov největší šanci limit pokořit. Ve vloženém závodě, ve kterém dostal prostor limit zaplavat, měl nadějnou první polovinu závodu, ke konci mu však docházely síly a na svůj sen si tak bude muset počkat další dva týdny do Brna, kde bude mít poslední příležitost limit splnit.

Druhou chomutovskou medailistkou byla Štěpánka Šilhanová, která doplavala druhá na 50 metrů motýlkem. Finále A si zaplavala i na dvojnásobné trati a doplavala v něm šestá. V kraulových sprintech se dostala do finále B, ve kterých doplavala první (100 metrů) a pátá (50 metrů).

Mezi elitu se prosadila také stále ještě žákyně Kamila Slabihoudová, která se do finále A dostala dokonce dvakrát. Na 100 metrů znak doplavala pátá a na 200 metrů polohově šestá. Na šesté místo dosáhl i Ondřej Baumrt na vytrvalecké trati 1500 metrů kraul.
Po jedné účasti ve finále B pak zaznamenala trojice Jakub Volf, František Štemberk a Jakub Štemberk. Jakubovi Volfovi se zadařilo na 200 metrů znak (čtvrtý), Františkovi Štemberkovi na 100 metrů kraul (čtvrtý) a jeho mladšímu bratrovi Jakubovi na 200 metrů polohově (pátý).

Napsal Vratislav Dvořák.