Bylo to drama s dobrým koncem. Co s dobrým… s vynikajícím! Chomutovští softbalisté prodloužili neuvěřitelnou šňůru a po osmnácté v řadě jsou ve finále české extraligy.

Vyrovnaný semifinálový stav 1:1 před rozhodujícím víkendem dával tušit nelehký souboj. A to se také naplnilo. V sobotu si sice Bobři v Praze z Eagles poradili 3:0 a ujali se v sérii vedení, jenže první domácí utkání hrané v neděli nezvládli a prohráli 4:7. Opět za nerozhodného stavu tak odpoledne došlo na rozhodující pátý zápas, pochopitelně na hřišti Bobrů.

A ti začali fantasticky, hned v první směně se ujali vedení 4:0, po druhé to bylo už 6:1. Luboš Vrbenský coby nadhazovač své soupeře ničil jednoho po druhém. Když ve čtvrté části Chomutov dalšími třemi body zvýšil na 9:1, finále už bylo na dosah. Pražští soupeři pak sice ještě výsledek trochu zkorigovali, ale nestačilo to. Zápas skončil předčasně kvůli velkému rozdílu v sedmé směně. Beavers vyhráli 10:4 a slavili postup do finále.

V něm se utkají s dalším pražským celkem Spectrum – vítězem základní části extraligové sezony. Tomu se povedlo otočit sérii s Havlíčkovým Brodem z 0:2 na konečných 3:2.