Závodníci, kteří dorazili do areálu v Poznani na olympijskou kvalifikaci a následný Světový pohár, si podmínky závodů zatím příliš neužívají. Silný vítr a vlny komplikují zápolení všem lodím.

„Podmínky na závodišti hraničí s regulérností. Foukalo nám do zad a dělaly se obrovské vlny, ve kterých měli všichni potíže. Někteří se dokonce zvrhli, nebo při závodě „utopili" své lodě," popisuje děsivé podmínky přímo z Polska Branko Tarkulič.

Ten se v tomto nepříznivém počasí snažil se svým parťákem na trati K2 200m prokousat přes kvalifikaci na olympijské hry. To se jim nakonec nepodařilo, za svůj výkon se však rozhodně nemusí stydět. K postupu do finále chyběly amatérům pouze dvě desetiny vteřiny. Za Mistry Světa ze Srbska přitom zaostala tahle dvojice o mizerných šest setin.

„Mohlo to být lepší, zklamaní ale nejsme. Můžeme být spokojení s tím, že od loňské sezóny jsme proti soupeřům hodně zrychlili. Vlastně teď na jaře jezdíme rychleji, než loni v plné sezóně," hodnotil chomutovský Tarkulič.

Konečný výsledek a celkové zlepšení povzbudí dvojici Tarkulič – Kraft do dalšího trénování, příštím cílem příprav bude ME v Bělehradě. Ještě před samotným návratem z Polska však čeká závodníky zmíněný Světový pohár, kterým zápolení v polské Poznani pokračuje.

„Na SP také startujeme, takže doufáme, že se počasí umoudří a podmínky pro závodění budou regulérní," uzavřel Tarkulič.  O dalších výkonech chomutovského závodníka v Poznani budeme informovat.