Diváci budou mít v průběhu obou dní možnost vidět nejen stále oblíbenější taneční styly street dance a disco dance, ale i artové disciplíny, do kterých se řadí jazz dance, moderna, show dance, balet, latino show, belly dance nebo pompom. Soutěže začínají vždy ráno po 9. hodině a končí kolem 20. hodiny večerní.

Předpokládá se, že halu zaplaví diváci a fanoušci z řad rodinných příslušníků, kteří tímto svoje malé tanečníky podporují a povzbuzují. „Atmosféra na dětských soutěžích bývá fantastická, proto už nyní se všichni moc těšíme a budeme se snažit vytvořit to nejlepší zázemí jak pro tanečníky, trenéry, ale i rodiče a přátele tanečního sportu. Pro tanečníky máme už připraveno přes 1700 medailí a 72 dárkových košů, které naplníme sladkostmi a pro trenéry je přichystáno 72 pohárů", prozradila za pořadatele šéftrenérka Eva Vlková z chomutovského tanečního klubu BEETHOVEN DC.

„Taneční výkony budou fantastické, nejvyšší úroveň nabídne extraliga, vždyť půjde o postup na mistrovství ČR, de facto i o nominace na mezinárodní soutěže mistrovství Evropy a světa", sdělil prezident České taneční organizace Jiří Hubený.

Do hry jistě promluví i místní pořádající taneční klub BEETHOVEN DC, který není na mezinárodním poli žádným nováčkem, naopak jako držitel mnoha titulů mistra světa a Evropy je horkým favoritem. Beethoveňáci se představí s disco dance formací „Gangam direction" as mini kids disco show formací. Z 54 českých tanečních škol, klubů a skupin přijedou reprezentovat svá města např. České Budějovice TC Move 21, Pardubice PS Hroch, Prahu AT Domino, Beroun R.A.K., Hradec Králové T-BASS a další.

Současně s mistrovstvím Čech probíhá o tomto víkendu i mistrovství Moravy dětí a mini v Přerově. Vítězové vzešlí z obou soutěžních klání se pak společně setkají ve finále seriálu mistrovství ČR s názvem B2balance tour tanečních formací 2013, jejímž pořadatelem je občanské sdružení Czech dance organization. Je to jediná česká organizace, která má právo nominovat tanečníky na mezinárodní soutěže IDO. Celá tour probíhá ve 13 městech od března do června 2013.