„Trochu mi to kazí radost, ale jinak jsem za poslední dva roky nezažila, aby se mi takhle dobře plavalo. Myslím, že v konfrontaci se světovou špičkou jsem se neztratila,“ rozpovídala se z Barcelony nejlepší česká plavkyně.

A stydět se opravdu nemusí. Hned první den závodů zaostala na stometrové trati časem 1:01,71 jen o 15 setin za svým vlastním českým rekordem a jen těsně nepostoupila do finálové osmičky. Deváté místo ale bylo jen odrazem k ještě lepším výkonům v nedělním programu.

Ve sprinterské padesátce Baumrtová zaplavala čas 29,33 a postoupila do finále, kde se ještě o dvě desetiny zlepšila a skončila ve světové konkurenci šestá. Na své hlavní trati dvoustovce pak zaplavala svůj třetí nejlepší čas v životě 2:11,22 a dohmátla pátá.

Svůj nejlepší letošní čas stlačila o vteřinu a 42 setin a připsala si skalp takových plaveckých hvězd jako Maďarky Jakabosové nebo domácí Španělky Da Rochaové, stříbrné z ME v krátkém bazénu.

„Simona plavala po dvou letech opět pod 2:12 a to ještě hodně hluboko,“ neskrýval radost trenér a otec v jedné osobě Tomáš Baumrt. „Asi se vyplatila nová taktika, kterou jsme začali zkoušet už v Eindhovenu, kde Simoně vynesla na dvoustovce páté místo na ME. Simona začíná volněji a pak má síly na závěrečnou padesátku. Asi toto je ta cesta k dalším zlepšením,“ dodal Baumrt.

„Absolutní světová elita je ještě o něco výš, ale blížíme se a umístění někde mezi 10 – 20 místem na světě je reálné. Vidíme, že příprava směřuje dobře k MS v Číně, teď jede Simona na horské soustředění do Bulharska a odtud pojede do Paříže na další skvěle obsazené závody,“nastínil trenér další program plavkyně Slavie Chomutov.

Baumrtovou ještě čekají zkoušky na FTVS a pak už závěrečná příprava na dva letní světové vrcholy – MS a univerziádu. I proto je dobrý výsledek z Barcelony ohromnou vzpruhou. „Jsem ráda, každý takový závod ve světové konkurenci je dobrý, tím spíš, když jsem se dostala dvakrát do finále. Na MS bych chtěla do semifinále, každý další krok by byl snem,“ tvrdí Simona Baumrtová.