V obou těchto vrcholných soutěžích měli své zastoupení i judisté TJ VTŽ Chomutov.

V turnaji družstev starších žáků o Český pohár zvítězilo družstvo jihomoravského kraje a družstvo Ústeckého kraje, v němž startovali chomutovští Daniel Mertl a Václav Jakoubek se do závěrečných vyřazovacích bojů neprobojovalo.

V nedělní mistrovské juniorské soutěži reprezentovali oddíl juda TJ VTŽ Chomutov David Vopat ve váze do 55 kg, Tomáš Holý do 60 kg, Tomáš Petrlík a Jan Kittler do 90 kg, když všichni tito závodníci jsou věkem ještě dorostenci. Ve váze nad 100 kg nastupoval za TJ VTŽ Pavel Holý.

Ve výborném světle se na domácím tatami představil David Vopat, který se probojoval až do finále své váhy. Finálový duel vyzněl ale lépe pro jeho soupeře. Přesto stříbrná medaile byla splněním předem daného cíle v kontextu přípravy na červnové mistrovství Evropy dorostu.

Další cenný kov vybojoval ve váze nad 100 kg Pavel Holý. V rozhodujícím utkání o bronzovou medaili neztratil nervy a duel dovedl do vítězného konce. Třetí místo je pro tohoto závodníka velkým úspěchem.

Jistým zklamáním bylo sedmé místo Tomáše Petrlíka, který v průběhu sezony jinak podává výborné vyrovnané výkony. V tomto případě to byla ale psychická záležitost. Také Tomáš Hollý a Jan Kittler se prezentovali výkony, ve kterých bylo dost slabých momentů a proto se na přední příčky neprobojovali.