Tradiční turnaj se uskutečnil již posedmé a přilákal osmdesát hráčů z celé České republiky. Unikátnost systému turnaje spočívá v tom, že se v předvečer turnaje losují k hráčům s krajskou a ligovou úrovní hráči okresní úrovně nebo neregistrovaní. Tyto dvojice pak tvoří tým, který prochází celým turnajem společně. Téměř dvanáct hodin zápolení pak hráče, kteří se dosud neznali, stmelí tak, že si vzájemně fandí a drží palce „rekreační" hráči s hráči vrcholovými. Heslo není nutné zvítězit, ale důležité je se zúčastnit, potvrdila i aktivní účast hráčů hokejového týmu SK Kadaň. Hokejisté Chlouba, Ton a Mazanec si mohli vyzkoušet pohyb za stolem, postřeh a rychlou reakci svých „pravaček" při tabletenisových úderech.

Vítězem tohoto „pinčesového maratonu" se stala a putovní pohár primátora pro rok 2013 nakonec získala dvojice Milan Veselý (Sparta Praha) a Mandík Ladislav z Polerad na Lounsku, kteří ve finále porazili Jirku Vokáče z Baníku Meziboří a Milana Dráždila z Janova, který byl ve svých 64 letech nejstarším účastníkem turnaje. Třetí místo nakonec obsadil bývalý ligový hráč Václav Soutner starší,toho času hrající za Libědice, společně s Václavem Holým z Citolib.

Na čtvrtém místě skončil mladý Michal Malý z Baníku Březenecká spolu s Petrem Čtvrtečkou z Baníku Meziboří. Pořádající oddíl Baník Březenecká nakonec získal i cenu útěchy, kterou vyhrála třináctiletá naděje Alex Hübschman společně s Michalem Brožkou z Baníku Most.

Pořadí turnaje:

1. Milan Veselý (Sparta Praha) a Ladislav Mandík (Polerady)

2. Jiří Vokáč (Baník Meziboří) a Milan Dráždil (Sokol Janov)

3. Václav Soutner st. (SK Libědice) a Václav Holý (SK Cítoliby)

4.Michal Malý (Baník Březenecká) a Petr Čtvrtečka (Baník Meziboří)

5. Jan Držálek (TJ Sever Žatec) a Roman Brand (Sokol Spořice)

6. Milan Lhotský (SK Libědice) a Eliška Demjanová (KST Jirkov)

7.Vojtěch Průša (KST Jirkov) a Martin Jiroušek (Baník Březenecká)