Chomutov je po podzimu v tabulce na slibném čtvrtém místě. Na první Český Brod sice ztrácí jedenáct bodů, což se může zdát na první pohled hodně. Smazat takovou ztrátu však není nemožné. Během přípravy se Chomutovu příliš nedařilo. Některé zápasy prohrál zcela jasně, ale je třeba objektivně vidět, že tým testoval řadu hráčů a nikdy nenastoupil v nejsilnější sestavě. Do druhé části vstoupí tým Chomutova s několika změnami na soupisce. Do týmu se vrací z Brozan útočník Filip Turek, který je hráčem Ústí. V týmu by měl nastupovat na postu defenzivního záložníka čtyřiadvacetiletý Američan Bizmark Agyeman původem z Ghany, který přichází z Dánska, kde působil v týmu Kjellerup IF. další defenzivní posilou do zálohy je Radek Jelínek, zdejší odchovanec, který bude hostovat z Teplic.

Z týmu odešel Pavel Vávra, který se vrací do Souše. Velký otazník visí nad sestavou z důvodu velké marodky. Trenér Jan Hyneš tak nemůže zatím počítat s Patrikem Gedeonem, Martinem Bočkem, či Tomášem Kunartem. Do hry také určitě nezasáhne Marek Chaloupka, Filip Turek a Edis Mušovic.

Jarní část soutěže odstartuje Chomutov doma. V sobotu tradičně v 10:15 hodin zahájí druhou část sezony zápasem proti týmu FK Brandýs nad Labem. O postup se chce Chomutov ještě poprat. „Vše záleží na tom, jak se nám podaří vstup do jarní části,“ řekl sekretář FC Chomutov Radek Zaťko. „Pokud si budeme stále držet kontakt s čelem tabulky, naděje na postup tady je. Pokud by jsme ale ztratili kontakt s čelem, zřejmě by dostávali po zbytek sezony ve větší míře příležitost mladí hráči,“ doplnil Zaťko.