Nakopl je obrat v Liberci! Po první třetině vedli domácí 6:2 a někteří by řekli, že je to už ztracený boj. Zbylé dvě periody vyhráli ale hosté 3:1 a zápas za stavu 8:8 šel do prodloužení. A nastavení netrvalo ani minutu, po 51 sekundách rozhodl o plusovém bodu pro Chomutov Ondřej Bejček.

„Důležitá výhra, jsme rádi za dva body. Věřím, že se naše bilance z venkovních utkání bude jen zlepšovat," řekl po utkání trenér Martin Bocian.

A zlepšení na soupeřových hřištích potvrdili chomutovští florbalisté hned v následujícím kole v souboji s Orkou Čelákovice. V duelu hraném „na gumě" v pražských Čakovicích se zaskvěl Marek Chocholoušek, který vstřelil všechny čtyři góly Florbalu. Čelákovice se prosadili pouze jednou, kdy vyrovnávali v sedmnácté minutě Petrem Němečkem.

„Zodpovědným stylem hry a skvělým výkonem gólmana jsme dokázali vybojovat důležité tři body z venkovního utkání," řekl o utkání Michal Šnábl.

Florbal Chomutov je v tabulce Národní ligy Západ na šestém místě, jenom jeden bod ztrácí na páté České Budějovice. Teď mají chomutovští hráči vánoční volno, v utkání se představí až 9. ledna 2016 na domácí palubovce v souboji s týmem TJ Turnov.

FBC PANTHERS LIBEREC – Florbal Chomutov 8:9 PP (6:2, 1:3, 1:3 – 0:1)

Branky: 4. Ježek, 7. Lukáš, 8. Šír, 12. Ježek, 16. Jágr, 18. Ježek, 26. Jágr, 48. Munzar – 7. Trávníček, 8. Andrle, 23. Kopp, 23. Trávníček, 32. Šarša, 47. Andrle, 53. Krajník, 57. Jäschke, 61. Bejček. Vyloučení: 2:2. Diváci: 42. Střely na branku: 31:41.

ASK TEMPISH Orka Čelákovice – Florbal Chomutov 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Branky: 17. Němeček – 16., 29., 30. a 51. Chocholoušek. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Diváci: 25. Střely na branku: 16:20.