Kdo měl prut, ten si mohl zachytat. V devět ráno se po registraci postavila na břeh vodní nádrže řada borců, kteří se snažili pochytat co nejvíce ryb o co největší délce. Do přeborů se kromě mužů zapojily také ženy a díky pěknému počasí rybářské klání přilákalo i řadu diváků.

Hlavním soutěžním kritériem bylo nachytat co nejvíce ryb. Každý úlovek byl rozhodčími řádně změřen a zaznamenán do zápisů, který měl u sebe každý soutěžící.

Absolutním vítězem v kategorii dospělých se stal Daniel Borisov. „Nachytal jsem celkem nejvíce ryb, které na délku činily deset metrů a dvacet centimetrů. Z předchozích soutěží již mám dvě vítěztví, snad se mi tedy bude dařit i nadále. S výsledkem jsem spokojený,“ řekl vítěz klání.

Mládeži do patnácti let vládnul Lukáš Brabec. Obhájcům loňských titulů se letošní ročník nevyvedl. Do záznamu soutěže byly uvedeny dva mimořádné úlovky. První chytil závodník Švarc. Mohl se chlubit třiceticentimetrovým okounem.

Krátce před ukončením soutěže pak domácí Hybrat lapil 22cm dlouhého červeného karase. Závěr dvouhodinové akce, na které se podíleli nejen místní rybáři ale i další občané obce patřil poděkování ze strany hlavního organizátora Josefa Ješetického.

Pořadí
Mládež: 1. Brabec, 2. Brož, 3. Škadraba, 4. Řezábek, 5. Cerha. Dospělí: 1. Borisov, 2. Nestlerová, 3. Hydrant, 4, Švarc, 5. Kříž.