„Ještě v předchozím týdnu jsme upravovali kondici a pracovali na některých herních věcech, tento týden se ale už věnujeme Slavii,“ naznačil důležitost úvodního utkání Tomáš Eisner. Ten spolu s vedením klubu těsně před sezonou hledal novou rozehrávačku po výpadku Harapesové, nakonec z prvoligové Aritmy Praha přišla 22letá Veronika Aulichová. „Potřebovali jsme zkušenější hráčku, ale neměli jsme moc na výběr. Proto jsme teď hodně pilovali souhru a uvidíme, jak to v úvodních kolech holky zvládnou. Pak se rozhodneme, jestli tenhle post ještě budeme řešit,“ okomentoval doplnění kádru trenér Levhartic.

Menší otazník visí nad startem Terezy Vorlové. Zkušená pivotka odstoupila kvůli bolavým zádům ze hry v průběhu přípravného zápasu proti bundesligovému Halle, ale v pátek by měla být připravená. Ostatní Levhartice jsou k dispozici, a to včetně Moniky Satoranské, která se vrátila z reprezentační akce basketbalu 3 na 3 z Kanady, kde původně měla hrát i Vorlová.

V přípravě se chomutovským basketbalistkám vesměs dařilo, v rámci mezinárodního turnaje na vlastní palubovce po výborném výkonu porazily i svého pátečního soupeře, pražskou Slavii. Nyní se Levhartice budou snažit úspěch zopakovat. „Z jedné strany se na páteční zápas těšíme, z druhé cítíme určitou nervozitu – přece jen jde o premiéru v nejvyšší soutěži. Čekáme, že přijde hodně fanoušků, a uděláme vše pro to, aby to byla premiéra úspěšná,“ slibuje za celé družstvo trenér Tomáš Eisner.

Stanislav Král