Sezona už skončila pro mladé softbalisty Beavers Chomutov. Úspěšní byly žáci, kteří na mistrovství České republiky obsadili konečné třetí místo. Tým kadetů, který je složen téměř výhradně z hráčů žákovské kategorie, obsadil 7. místo. A smíšená kategorie U11 v coachballu skončila taky na 7. místě.

Na mistrovství České republiky žáků v Kunovicích nastupovali chomutovští softbalisté jako leader základní části, bylo to ale pouze s náskokem jediného bodu v tabulce. Po utkáních základní skupiny, ve kterých porazili Trhové Sviny 3:0, Kunovice 2:0 a prohráli s Joudrs Praha 0:5, postoupili do semifinále. V boji o postup mezi nejlepší dva celky Chomutovští ale těsně prohráli se sousedy z Mostu 1:2. V zápase o bronz proti Ledenicím již Bobři jasně vládli a zvítězili po kontrolovaném průběhu 3:1. Uspěli i v individuálních kategoriích, když nejlepším pálkařem turnaje byl vyhlášen Martin Jeníček.

Mladí kadeti sbírali zkušenosti

I kadetům se podařilo probojovat na mistrovství republiky konané v Havlíčkově Brodě. Tým složený téměř výhradně z hráčů žákovské kategorie obsadil v této věkově starší kategorii dělené 7. místo. Na mistrovství spíše získával zkušenosti, které v příštích letech můžou Bobři přetavit v jednu z medailí.

Dalším letošním želízkem v ohni byla smíšená kategorie U11 v coachballu. Hráči této kategorie předváděli celou sezonu kvalitní výkony, dokonce se jim podařilo zvítězit na turnaji nejlepších celků všech územně rozložených divizí. Ambice před mistrovstvím republiky, pořádaném na domácí půdě, byly tak veliké.

Základní skupina probíhala ještě dle předpokladů, když Bobříci porazili Liberec 7:0, Tempo Praha 10:3 a Pardubice 6:2. V semifinálové skupině následovala ale prohra s Joudrs Praha 0:3. Havlíčkův Brod porazili Beavers 9:1, ale klíčovou se ukázala prohra s Kostelcem n. O. 4:5. Tím se cesta za medailemi uzavřela a v utkání o 7. místo již dostali prostor k získávání zkušeností již převážně náhradníci. Jinak úspěšná kategorie U11 tak svůj finální sezonní cíl nenaplnila.