Chomutovští Beavers byli pořadateli prvního letošního turnaje nejmladší softbalové generace. Až z Moravy přijeli mladí softballisté z Kunovic, z Vysočiny Hroši z Havlíčkova Brodu, Spektrum Praha, tři týmy softbalového klubu JOUDRS z pražských Bohnic a dva týmy chomutovských Beavers.

Hrací program byl velice naplněný a utkání střídalo utkání. Nejprve proběhla vzájemná střetnutí ve skupinách a podle postupového klíče se ve druhé části turnaje bojovalo o umístění a o první body do tabulky 2. České T Ballové ligy.

Na turnaji se ve velice dobré formě představili mladí chomutovští Bobříci. Ti vůbec nejmladší se jmenují SEVERNÍ HVĚZDY a po dobrém výkonu obsadili 5. místo.

Ti o maličko starší MICROBEAVERS se probojovali až do závěrečného finále, ve kterém nakonec podlehli jenom velice těsně 10 : 11 favorizovanému týmu SNAILS KUNOVICE.

Mladí Bobříci si tak vybojovali prvních deset ligových bodů a jejich výkon všechny moc potěšil.

2. liga T Ballu 1. turnaj v Chomutově:

1. Snails Kunovice

2. Sportclub 80 Chomutov

3. Hroši Havlíčkův Brod

4. SK Joudrs Praha Navy

5. Severní hvězdy Chomutov

6. Spectrum Praha

7. SK Joudrs Praha Royal

8. SK Joudrs Praha Grey

T BALL

Zjednodušená forma pálkované hry softball pro nejmladší a začínající žáky. Hraje se podle upravených pravidel. Pálkaři neodpalují na nadhoz, ale míček v klidu ze stativu, který se přizpůsobí velikosti hráče. Po šesti dosažených bodech v útoku nebo po třech outech se vystřídají týmy v pozicích obrana - útok.

Napsal Josef Griml.