Jinak ale na turnaji předváděli Beavers výborné výkony. Ve skupině se umístili na krásném druhém místě, když podlehli ve vyrovnaném utkání pouze silnému týmu STENLOSE BULLS z Dánska. Ti měli v kádru světovou softballovou hvězdu Brada Ronu a několik dánských reprezentantů včetně Daniela Julenona a Kima Hansena. S Bulls si to Chomutovští rozdali o prvenství ve skupině a zápas s výsledkem 3:2 pro dánský tým rozhodl právě Brad Rona dvojbodovým odpalem.

Ve vyřazovacích bojích pak nejdříve Beavers smetli český výběr U23 7 : 0 a potom porazili velice silný tým z Dánska HORSHOLM HURRIKANES poměrem 3 : 2. Dánští Hurikáni byli jedním z favoritů na vítěze tohoto evropského turnaje a v konečném pořadí skončili na třetím místě.

V dalším velmi náročném utkání s pozdějším vítězem týmem PRO ROMA z Itálie podlehli 1:7. Ale zatím co Beavers dávali a dávají příležitost svým odchovancům, mužstvo PRO ROMA má na své soupisce i dva velice dobré světové nadhazovače z Argentiny a v útoku velmi dobré pálkaře.

Pak už přišlo pro chomutovské softbalisty nevydařené semifinálové utkání s HROCHY z Havlíčkova Brodu. Soupeři z Vysočiny se podařilo udělat pouze jediný bod, ale pálkaři chomutovských BOBRŮ toto manko nedokázali smazat. V utkání excelovali oba nadhazovači světová legenda Lubomír Vrbenský a havlíčkobrodský Jaroslav Müller. Porážka od soupeře z Vysočiny znamenala stop pro další postup do finálových bojů a konečné šesté místo na mezinárodním turnaji nejlepších klubových softballových mužstev Evropy.

Držitelem Evropského superpoháru se stal tým z Itálie PRO ROMA, který prošel turnajem bez jediné porážky a ve velkém finále porazil belgický tým BRASCHAAT BRAVES po šesti směnách 7 : 0. Na třetím místě skončil tým z Dánska HORSHOLM HURRIKANES a čtvrtí Hroši z Havlíčkova Brodu. Pátý byl další tým, se kterým se v průběhu bojů utkali Beavers, jejich jediný přemožitel se skupiny STENLOSE BULLS z Dánska. A na šestém místě skončili již Beavers.

Chomutovští mladíci tak okusili vrcholný evropský turnaj a setkali se na hřišti se softballovou špičkou Evropy, ale i světa. Mladíci v této „zkoušce ohněm" obstáli dobře a chomutovský softball může být s výchovou mladé softballové generace velice spokojený.

Na BEAVERS nyní po tomto náročném týdnu bude čekat další program české extraligy, kde začíná play off. Bobři ale díky tomu, že se po základní části umístili na 2. místě za loňským vítězem SPECTRUM Praha, mají kratší oddech, protože nejprve proběhnou čtvrtfinálové boje těch, kteří se v tabulce umístili za nimi.

Konečné pořadí:

1. Pro Roma (ITA)

2. Braves (BEL)

3. Hurricanes (DEN)

4. Hippos (CZE)

5. Bulls (DEN)

6. Beavers (CZE)

7. Radotin (CZE)

8. Spectrum (CZE)

10. Vikings (DEN)

11. Jr. Black Sox (NZL)

12. Diamonds (NED)

Turnaje se zúčastnilo celkem 23 týmů.