O tom, že finále play off nejvyšší české softballové extraligy mužů 2014 není procházka růžovým sadem se přesvědčili početní fanouškové, kteří se přišli podívat do softballového areálu Beavers na druhé utkání chomutovských Bobrů, úřadujících Mistrů ČR 2013 s vicemistry 2013 z pražského Černého Mostu. Spectrum přijelo do Chomutova zvrátit pro ně nepříznivý vývoj finálové série, když chomutovský tým BEAVERS pražské SPECTRUM porazil na jejich hřišti "Copacabana" na Černém Mostě 4 : 3 a po prvním utkání byl stav série   1 : 0 ve prospěch Bobrů.

Ještě nepřevlečený kapitán Spectra David Mertl řekl před začátkem nedělního utkání: „Nezačali jsme doma moc dobře a víme, že Beavers jsou hodně silný soupeř. Potvrdili to postupem přes Hrochy z Vysočiny a o těch jsme si všichni mysleli, že svoji šanci postoupit do finále letos jen tak lehce nepustí. No a Beavers je v tom posledním utkání dokonale rozebrali. Víme, že s Bobry to nebude lehká záležitost a play off je něco úplně jiného než extraliga v základní části. Ale  chceme, samozřejmě, vyhrát a stav srovnat."

No a právě David Mertl, výborný catcher i pálkař hostujícího týmu, sám zavelel hned v 1. směně do útoku dokonalým, i když jen jednobodovým  homerunem a Spectrum v 1. směně vedlo 1:0.

V týmu pražského Spectra nastoupilo sedm reprezentantů, čerstvých Mistrů Evropy 2014 a na postu nadhazovače hostující dánský nadhazovač Valdemar Brask Terkelsen, který chomutovským pálkařům dělal hodně starostí. Ještě ve 2. směně přidali hosté druhý bod a ve třetí se jim podařilo obsadit dvě mety.Potom přišla pálkařská řada na dalšího českého reprezentanta ze Spectra, Tomáše Kleina, a ten tříbodovým homerunem stanovil score na 5 : 0 ve prospěch Spectra. Tento stav vydržel až do dohrávky 6. směny, kdy se podařilo Bobrům dvakrát bodovat a k tomu přišel skvělý homerun chomutovského reprezentanta Václava Svobody. Na světelné tabuli tak svítilo score 3 : 5 ve prospěch soupeře.

Před oběma týmy byla ještě sedmá směna, ale vítr z plachet vzal Bobrům opět kapitán Spectra David Mertl, který vítězství pražského týmu zpečetil dalším homerunem a utkání skončilo 3 : 6. Spectrum si zapsalo vítězství a srovnalo stav série finále na 1 : 1.

V sobotu a neděli se bude v boji o letošní titul Mistr České republiky 2014 pokračovat v Praze na Černém Mostě a potom v neděli v Chomutově. Finálová série se hraje na tři vítězná utkání a tak nedělní porážka Beavers nic neznamená, ale oba soupeři se vzájemně ostře otestovali. Cesta za 12. titulem je pro Beavers otevřená…
Takže v sobotu 11. října 2014 chomutovským softballistům držte palce a v neděli 12. října 2014 je zase přijďte povzbudit. Budou to potřebovat!

Spectrum Praha – Beavers Chomutov 3 : 4
Beavers Chomutov – Spectrum Praha 3 : 6