Po dvou vyhraných utkáních na domácím hřišti, kde roztrhali papírové předpoklady, sice první venkovní zápas u vítěze základní části prohráli, ale v nedělním duelu deklasovali Hrochy z Havlíčkova Brodu 12 : 0. Po vítězství 3 : 1 na zápasy postoupili tak už po osmnácté mezi dva nejlepší celky České republiky.

V sobotním utkání Havlíčkův Brod zvítězil 11:4 a v domácí Hippos Aréně odvrátil první mečbol Beavers. Pro první bod Chomutovských doběhl za stavu 6 : 0 pro domácí Jiří Nezbeda. I když Bobři ještě snížili na 6 : 2, domácí si vítězství už nenechali ujít a pošesté směně zvítězili 11 : 4. Série tak za stavu 2:1 pro Chomutovské pokračovala další den.

V nedělním, postupovém utkání měli sice opět lepší začátek domácí Hroši, ale bod se jim nepovedlo zaznamenat. Naopak Beavers první bod dotlačili ve čtvrté směně, když Petr Pěnička propálil spojku a obsadil první metu.

Utkání ale rozhodl šestý útok, kdy Bobři totálně rozebrali brodskou obranu. Z jednoho outu nasázeli neuvěřitelných 11 bodů a dvakrát otočili "line up". Utkání skončilo v dohrávce 6. směny, ve které nejzkušenější chomutovský hráč Lubomír Vrbenský hodil třetí strike a zaznamenal dvanáctý bod.

Chomutovští borci se ve finále extraligy utkají s týmem Spectrum Praha, který v druhém semifinále porazil další pražský tým Tempo 3 : 1 na zápasy. Finále začíná už tento víkend 4. a 5. října. První zápas se hraje na hřišti pražského týmu, který skončil v dlouhodobé části extraligy na druhém místě.

Hroši Havlíčkův Brod - Sportclub 80 Beavers Chomutov 11 : 4 a 0 : 12.

Sestava Beavers Chomutov ve víkendových utkáních:

Marek Malý, Jiří Nezbeda, Václav Svoboda, Jakub Petřík, Petr Pěnička, Jaroslav Lhoták, Matěj Fridrich, Václav Šrétr, Jan Přibyl, Lubomír Vrbenský.