Letos poprvé spojuje Evropská softbalová federace (ESF) dva vrcholné turnaje do jednoho. V Evropském super poháru mužů v Praze se spojí turnaj Poháru mistrů evropských zemí a Pohár vítězů poháru. Celý týden potom budou probíhat softbalová utkání v Krči (2 skupiny) a ve Svoboda parku v Praze – Bohnicích.

Mezi sedmnáctkou nejlepších mužstev Evropy nebudou chybět ani softballisté z Chomutova. Sportclub  80 Beavers Chomutov se utkají ve skupině s mužstvy Medvenica Bears z Chorvatska, Anstelveen DVH z Nizozemska, Cavigal Nice z Francie a s vítězem loňského turnaje PMEZ z Dánska, s mužstvem HØRSHOLM Hurricanes.

Beavers začínají v pondělí 27.8.2012 ve 12:15 s Chorvaty a tentýž den je čekají v 16:45 ještě dánští mistři. Ve stejných čase se potom utkají také v úterý nejprve s týmem z Nizozemska a odpoledne se softballisty z Francie. Budou to důležité dva dny, které rozhodnou o postupu do dalších bojů podle stanoveného klíče ESF.

Chomutovští softballisté mají však ještě „v předvečer" ESCM čtyři náročná extraligová utkání. Dvě utkání hrají v sobotu 25. srpna (v 11:00 a ve 13:00) v Plzni se softballisty Slavia VŠ Softball Plzeň a v neděli 26. srpna hned hrají další dvě utkání na Valašsku v Kunovicích s týmem Snails Kunovice (také v 11:00 a ve 13:00).

Takže budou mít chomutovští softballisté velice náročný vstup do evropského turnaje ESCM 2012 – kde je v následujících dvou dnech čekají další čtyři těžká utkání. Ve čtyřech dnech – osm dvouhodinových utkání !

Všechna čtyři extraligová utkání v Plzni a v moravských Kunovicích mají pro Beavers velikou hodnotu. Dosavadní tabulka extraligy před prázdninovou přestávkou zaznamenává Bobry na šestém místě se 33 body, ale chomutovští mají o čtyři utkání (právě ta plánovaná) méně než vedoucí Spectrum (46 b.) a Eagles (43 b.) a o dvě utkání méně než Tempo (40 b., Hroši (38 b.) a Radotín (37 b.), kteří „odpočívali" na 3. – 5. místě.

Právě pro postavení v tabulce před závěrečnou nadstavbovou play off považují hrající trenér Jan Přibyl a „A" mužstvo Beavers zápasy v Plzni a v Kunovicích za velice důležité. V září ještě se bude základní část české softbalové extraligy dohrávat a Chomutov bude hrát dvě utkání s Radotínem a dvě s Tempem Praha obě u soupeřů. Od 15. září se už rozehrají závěrečné boje v play off o letošní titul Mistr České republiky 2012.

Na samotném superpoháru dostanou podle slov trenéra Jana Přibyla šanci především mladí junioři, kterými klub omlazuje svůj kádr. „Naše „A" mužstvo se těchto vrcholných evropských soutěží účastní od roku 1999 nepřetržitě. V mužstvu se teď dostávají stále více ke slovu naši mladí a tak letošní premiérový ročník ESCM 2012 bude patřit právě našim mladým.

Bude to pro naše naděje velký „křest ohněm" a první veliká příležitost, aby se kontaktovali s vrcholným evropským softbalem. Podle turnajových soupisek jsou všechny zúčastněné týmy plné zvučných jmen a špičkových softballistů.

Mladí chomutovští Bobři budou na letošním turnaji  úplnými nováčky a já si myslím, že to pro mnohá mužstva bude velikým překvapením. Ale jednou ta generační výměna u Beavers přijít musí. Mezi elitou evropského softbalu mohou jedině překvapit. Tady letos bude dvojnásob platit, že není důležité zvítězit…" ale získat potřebné zkušenosti říká trenér Jan Přibyl.