Chomutovští hostili Temp Praha a Hrochy z Havlíčkovo Brodu. Páteční a sobotní dopolední déšť velice zkomplikoval hrací program a chomutovští softbalisté celé dopoledne usilovně pracovali na tom, aby byly pro tři extraligová utkání v Chomutově regulerní podmínky. Ke slovu přišly krumpáče, lopaty, košťata, hadry a molitany a díky jejich úsilí první utkání bylo zahájeno pouze s hodinovým zpožděním ve 13:00 kdy se proti sobě postavili softbalisté z Prahy a domácí Beavers.

Tempo už od samého začátku v 1. a 2.s měně mělo potíže s nadhozy Lubomíra Vrbenského a Chomutovští právě v těchto dvou směnách uhráli na soupeře čtyři body a do třetí směny se nastupovalo s vedením 4 : 0 Ve třetí směně ale soupeř na pálce „zvedl hlavu“ a po třech dlouhých a vydařených odpalech se mu podařilo stav vyrovnat na 4 : 4 a vypadalo to, že se utkání hodně zdramatizuje. Ale ty čtyři body a vyrovnaný stav ve třetí směně bylo všechno, co Beavers soupeři dovolili. Zbytek utkání již potom měli zcela ve své režii a přidávali jeden bod za druhým a nakonec soupeře porazili 9 : 4 a zapsali si do statistiky extraligy další získané body.

K dalšímu sobotnímu utkání, již za příznivějšího počasí, nastupovali chomutovští proti Hrochům a očekávalo se dramatické střetnutí. Očekávání se ale nenaplnilo, pouze v počátečních dvou směnách s chomutovskými drželi Hroši trochu krok a hráli vyrovnanou partii (ve 2.směně 2:2), ale potom přišel úder Bobrů utkání skončilo v 5.směně předčasně rozdílem 9 : 2 a do tabulky se připisovaly další dva úspěšné body.

Sobotní stoprocentní extraligová úspěšnost chomutovských Beavers byla opět ukázkou sportovních kvalit celého týmu a obě vítězství lze z velké části připsat dobrým výkonům na pálce - v útoku, ale i soustředěnému výkonu v obraně a důslednému plnění taktických úkolů celým týmem.

Chomutovští mají před sebou ještě jeden extraligový víkend a potom je už 20.srpna čeká cesta do Itálie, kde budou na Poháru mistrů evropských zemí 2010 obhajovat svoje postavení nejlepšího evropského softbalového mužstva z Antverp (2008) a z Bagnaria Arsa - Itálie (2009). Chomutovští BEAVERS tento titul získali celkem již šestkrát a jsou historicky nejlepším mužstvem v Evropě.