Uskutečnil se tady v pořadí již čtvrtý dvoudenní turnaj 2. ligy kadetů. Věkově jsou to žáci do 15 let, kteří v rámci sportovního programu České softbalové asociace sbírají svoje první ligové body a získávají cenné zkušenosti v této pálkované hře.

Do Chomutova přijeli mladí softbalisté ze ZŠ Jana Wericha z Prahy, HLADOVÍ HROŠI ze Sezimova Ústí, z Vysočiny HROŠI "B" z Havlíčkova Brodu a z Prahy Černého Mostu tým SPECTRUM Praha. Na turnaji nechyběli ani domácí "Bobři" kadeti SC 80 BEAVERS Chomutov. Všechny týmy čekal dvoudenní náročný hrací program. Jednotlivá utkání, hraná na 70 minut podle upravených pravidel ČSA pro kadetské soutěže, skýtala zajímavé boje mladých softbalistů, kteří usilovali o body do letošní tabulky 2. kadetské softbalové ligy. Chomutovští BEAVERS nakonec skončili na 3. místě i přesto, že z pěti utkání jen jednou podlehli svému soupeři softbalistům z týmu SPECTRUM Praha v utkání, kdy se prostě týmu herně nedařilo. Ale svoje poslední utkání s mužstvem HLADOVÍ HROŠI ze Sezimova Ústí vyhráli BEAVERS s přehledem vysoko 11 : 0 a zajistili si tak výchozí pozici pro boj o 3. příčku v turnaji. Po základní části měli jasno softbalisté ze ZŠ Jana Wericha z Prahy. Skončili na 5. místě a připsali si 3 body do tabulky letošní 2. ligy kadetů.

Po základní části se o závěrečné pořadí na 1. 4. místě bojovalo ve vzájemných utkáních. Hned po utkání v základní části nastupovali ještě jednou chomutovští proti HLADOVÝM HROCHŮM ze Sezimova Ústí a ani podruhé nezaváhali. Porazili své soupeře 4 : 1 a zajistili si z chomutovského turnaje 3. místo. Do závěrečného finálového utkání nastupovaly tedy týmy SPECTRUM Praha a HROŠI "B" z Havlíčkova Brodu, ale toto finále velice brzy rozhodčí ukončili pro silný déšť a neregulérní podmínky. Konečné pořadí potom bylo stanoveno podle pořadí obou týmů v tabulce základní části na 1. místě SPECTRUM Praha, na 2. místě HROŠI "B" Havlíčkův Brod.

Celý softbalový víkend zajišťovali technicky i organizačně hráči BEAVERS a jejich přátelé a příznivci a tak turnaj 2. ligy kadetů v Chomutově měl hladký a bezproblémový průběh. K dalšímu, závěrečnému, turnaji 2. ligy kadetů pojede chomutovský tým na nové hřiště mužstva SPECTRUM Praha na pražský Černý Most.

Výsledky Chomutova:

Sobota 13. 9.:

Chomutov - ZŠ J. Wericha 11 : 3

Spectrum - Chomutov 11 : 1

Chomutov - Havlíčkův Brod B 4 : 2

Neděle 15. 9.:

Sezimovo Ústí - Chomutov 0 : 11

Sezimovo Ústí - Chomutov 1 : 4

Celkové pořadí:

1. SPECTRUM Praha                      8 bodů

2. HROŠI Havlíčkův Brod „B"         6 bodů

3. SC 80 BEAVERS Chomutov       5 bodů

4. HLADOVÍ HROŠI Sezimovo Ústí  4 body

5. ZŠ J. Wericha Praha                   3 body

NAPSAL JOSEF GRIML.