Ze čtvrtfinálových bojů se probojovala do semifinále tři pražská mužstva, Eagles Praha – Krč, Spectrum Praha a Tempo Praha. Do posledních čtyřky se k radosti chomutovských fanoušků probojoval i loňský mistr ČR, a to SC 80 Beavers Chomutov, kteří tak budou obhajovat svůj loňský titul.


Do semifinálových bojů postupují Chomutov a Spectrum Praha, tedy loňský mistr a vicemistr ČR přímo, protože chomutovští obsadili v základní části extraligy 1. místo a mužstvo Spectrum Praha skončilo na 2. místě.


S největší pravděpodobností tak chomutovští příznivci softbalu uvidí v boji o postup do finále Chomutov se softbalisty Tempa Praha, přičemž semifinále se bude hrát na tři vítězná utkání. Domácí stejně jako v minulé sezoně do zápasu vstupují jako favorité, když letos dokázali zvítězit v Poháru mistrů evropských zemí v Itálii a samozřejmě by rádi zkompletovali letošní zlatou žeň i titulem Mistr ČR 2009.


Tři pražské celky snažící se sesadit nejúspěšnější tým softbalové historie Česka z trůnu, tak to už je dost velkým lákadlem pro diváka. Chomutov se po loňském úspěchu v Antverpách musel doslova poprat o další republikový titul, když otáčel nepříznivý stav ve finále 0:2 na konečných 3:2. Ani letos to rozhodně nebude o nic snazší, a i proto budou na své cestě za novým mistrovským titulem potřebovat velkou podporu od diváků a tak jsou tyto řádky i pozváním na hřiště u základní školy v Heyrovského ulici.


Přijďte povzbudit ty, kterým v minulých dnech fandili diváci na hřištích Castion di Strada a Bagnaria Arsa v Itálii, kde si chomutovští softbalisté získali svými sportovními výkony zasloužený respekt. V Chomutově se vám představí nejlepší mužstvo softbalové Evropy a nejlepší evropský nadhazovač Lubomír Vrbenský.


Další velká opora chomutovského celku si připsala další velký životní úspěch. Honza Přibyl totiž 15. září ráno v porodnici nemocnice v Kadani, přesněji v 6:45 přivítal na svět dcerku Claudii o váze 3,43 kg a 49 cm. Redakce samozřejmě tomuto výbornému hráči gratuluje.

Autoři: Josef Griml, Zdeněk Koza