V neděli dokonale prověřili připravenost Bobrů na sezonu Žraloci z Ledenic. Ledeničtí jsou nováčkem české extraligy a pro sezónu 2013 posílili kádr o holandského reprezentanta Enrique Javiera.

V prvním nedělním utkání byla hned od první směny iniciativa na pálkách chomutovských. Už po 3. směně byl stav utkání 9 : 1, když v útoku poslal homerun až za plot Petr Šesták. Rozdíl osmi bodů zůstal až do 5. směny, kdy podle pravidel končí hra předčasně tzv. rozdílem.

V druhém utkání se až do konce 3. směny nepodařilo pálkařům ani jednoho týmu skórovat a poprvé se měnil stav až ve 4. směně, kdy Ledenice skórovaly dvakrát a Chomutovu se podařilo bodovat pouze jednou. Bodové „hody" se dostavily až v 5. směně, kdy oba týmy stáhly čtyři body a stav 5 : 6 se nezměnil až do konce ani přesto, že chomutovští v dohrávce 7. směny velice silně soupeře tlačili. Nepodařilo se a chomutovští ve druhém nedělním utkání s nováčkem extraligy prohráli těsně 5 : 6.

V sobotu nastoupili chomutovští Bobři ke dvěma utkáním proti čtvrtému týmu z minulého ročníku extraligy Hrochům Havlíčkův Brod. Hned v prvním utkání nastalo velké softbalové drama, protože o vítězi se rozhodovalo v tiebreaku. Rozhodnutí přinesla až 11. směna, kdy v dohrávce chomutovští Beavers konečně Hrochy „udolali" 10 : 9 a po dlouhých skoro třech hodinách bitvy odcházeli ze hřiště jako vítězové. V 10. směně se homerunem blýskl chomutovský Jaroslav Mikulec.

V druhém sobotním utkání se hned od začátku velice činili pálkaři Beavers. V první směně zatížili soupeřovo konto třemi body. Ve druhé směně se blýskli Václav Svoboda a Petr Šesták homeruny a tak Beavers na konci 3. směny vedli již 8 : 0.Softbal ale přináší mnohá překvapení. A překvapení chomutovským připravil jejich soupeř, který zmobilizoval svoje síly, stáhl čtyři body a rázem na tabuli svítilo skóre 8 : 4. Chomutovští i přes tlak Hrochů pozornou hrou v obraně nedovolili hostům duel otočit a utkání po dvou hodinách skončilo vítězstvím Beavers.

Kolotoč softballové extraligy pokračuje hned ve středu 1. května 2013, kdy Beavers hostí na svém hřišti softballisty z Prahy Radotína. Sehrají s nimi opět dvě mistrovská utkání, v 11:00 a 13:00 hodin.

SC 80 Beavers Chomutov - Hroši Havlíčkův Brod 10 : 9 a 10 : 7;

SC 80 Beavers Chomutov - Žraloci Ledenice 9 : 1 a 5 : 6