Z Havlíčkova Brodu přijeli do Chomutova ke dvěma extraligovým utkáním Hroši (Hippos) z Vysočiny.V sobotu odpoledne od 14:00 a od 16:00 se v areálu u ZŠ v Heyrovského ul. rozehrálo další dvojutkání dvou velice úspěšných softbalových týmů České republiky.

Na soupisce Beavers i Hippos je celá řada reprezentantů ČR a tak se opět očekával softbal nejvyšší úrovně. Chomutovští navíc měli pasivní bilanci z dvojutkání v prvním kole, kde v obou zápasech Hrochům podlehli.

Oba týmy postavily na posty nadhazovačů ty nejlepší. V dresu Beavers nastoupili ve dvojici nadhazovač zadák zkušení Lubomír Vrbenský Jan Přibyl a v bílém dresu Hrochů to byli nadějný reprezentační nadhazovač Jaroslav Müller a na postu zadáka jeho bratr Ondřej Müller.

První dvě směny proběhly ve znamení „oťukávání" a pečlivé obrany, ale také dost velké smůly na pálkách domácích pálkařů, jejich odpaly často končily v rukavicích bránících Hrochů.

A tak se Bobrům podařilo skorovat až ve třetí směně, ale hned v následující se soupeřům podařilo stav srovnat na 1 : 1 a nerozhodný stav vydržel až do závěrečné sedmé směny.

Pečlivá obrana obou týmů nakonec vyústila do tie breaku (zkrácená hra další nastavená hra v osmé směně do rozhodnutí) a tady se rázem štěstěna přiklonila na stranu havlíčkobrodských, kteří v tie breaku uhráli hned tři body a Beavers v dohrávce již tento stav nezvrátili.

První utkání tedy skončilo vítězstvím HIPPOS 4:1 a softballisté z Havlíčkova Brodu brali první body.

Dvacet minut upravovali Beavers hřiště, odpočívali a připravovali se na druhé utkání. Strategie byla jasná zvýšit aktivitu v útoku a bodovat. A v útočné fázi druhého utkání se Beavers začalo dařit hned od první pálky.

V oprvní směně „nadělili" soupeři tři body a ve druhé směně Jiří Nezbeda dvoubodovým homerunem zvýšil stav utkání na slibných 5 : 0 a Hroši vystřídali nadhazovače.

Ve 4. směně se Hrochům podařilo dvěma body stav trochu korigovat, ale v 5. směně se opět projevila pálkařská zkušenost Václava Svobody, který po třímetovém odpalu stáhl další dva běžce a Beavers tak zvyšovali stav na 7 : 2 a Havlíčkův Brod až v sedmé směně už jen jediným bodem upravil stav na závěrečné skore 7 : 3 ve prospěch chomutovských Beavers.

Do tabulky nejvyšší české softbalové extraligy mužů si tak oba týmy připsaly shodně po třech bodech. Hroši jsou po 22 utkáních a se 34 body po sobotě na 3. místě, chomutovští Beavers jsou s 29 body na 6. místě, ale zatím mají ve statistice o dvě odehraná utkání méně. Právě tato dvě dosud neodehraná extraligová utkání na Beavers čekají ve středu 27. června na jejich hřišti v Chomutově, kde Bobři nastoupí v 17:00 a od 19:00 proti reprezentačnímu výběru juniorů ČR.