Nová mistrovská sezona začala pro Levhartice Chomutov domácím dvojutkáním starších žákyň U15 proti týmům z Prahy. A start to byl velmi povedený, protože Levhartice oba těžké soupeře suverénně porazily.

Levhartice Chomutov – HB Basket Praha 68:50
(22:12, 38:23, 46:31)

Levhartice Chomutov: Ceralová 28, Kadlecová 12, Zdeňková 11, Mešková 11, Nováková 4, Jorová 2, Najmanová, Blahová, Umlaufová

Jako první se na chomutovské palubovce představil úřadující mistr republiky HB Basket Praha, který v květnu na MČR připravil domácí basketbalistky o titul trojkou deset vteřin před koncem a stejně tak před týdnem o bod Chomutov porazil ve finále přípravného turnaje.

Chomutovské basketbalistky proto neponechaly nic náhodě a na soupeře se zodpovědně připravily. Od začátku vedly a svůj náskok navyšovaly. Ani na okamžik nepolevily, vědomy si síly soupeře a předchozích vzájemných zápasů, kdy jim ani dvojciferné vedení k vítězství nestačilo. Sedm minut po přestávce náskok Levhartic dosáhl dvaceti bodů a bezpečné vedení udržely až do konce.

„Oproti turnaji před týdnem jsme tentokrát zvládli práci na doskoku a také jsme vydrželi s fyzičkou. V úvodu nám vyšlo pár jednoduchých útoků a soupeře jsme tím dostali pod tlak. Zvládli jsme obrannou fázi. Ubránit takového soupeře na padesát bodů, to si zaslouží pochvalu,“ uvedl trenér Levhartic Tomáš Eisner.

Levhartice Chomutov – Sparta Praha 89:49
(30:11, 48:23, 67:33)

Levhartice Chomutov: Ceralová 29, Zdeňková 22, Mešková 15, Nováková 15, Kadlecová 6, Jorová 2, Najmanová, Blahová, Umlaufová

Také zápas proti devátému celku jarního MČR Levhartice bravurně zvládly. Hodně jim pomohl začátek, kdy nátlakovou hrou a výbornou produktivitou v útoku za osm minut vedly 25:5. Sparta praktikovala agresivní obranu, přesto Chomutov dále mírně navyšoval vedení a nakonec nastřílel 89 bodů.

„Na holkách byla znát únava ze sobotního těžkého utkání, takže neudrželi stoprocentní koncentraci. Ale skvěle jim vyšel začátek a pak už si přehledem vývoj zápasu hlídaly,“ řekl domácí trenér Kadlec.

Stanislav Král