Evropské stříbro si Simona vyplavala ve své silné disciplíně na sto metrů znak. A bylo to finále jako hrom, Baumrtová se svou největší sokyní se při vzájemné souboji vydali ze všech sil a výsledkem byl český i evropský rekord!

Večerní finále plavala nejlepší česká plavkyně v dráze číslo tři. K bazénu přišla se svým typickým červeným batůžkem plným talismanů, brýlemi na očích a šedé čepici s českou vlaječkou. Vesele zamávala na kamery a pak už se soustředila na start.

Ten jí vyšel skvěle, na první obrátce byla první, ještě v polovině závodu měla maličký náskok. Ten ale postupně stahovala její soupeřka ve vedlejší dráze, domácí Dánka Nielsenová, až nakonec Simonu o třetinu sekundy přeplavala. Svým časem pod 56 vteřin překonala evropský rekord, čímž si pochopitelně vysloužila bouřlivé ovace domácího publika. Časem 56.28 si Simona Baumrtová splnila svůj cíl, zaplavat tuto trať pod 57 sekund. Překonala tak vlastní národní rekord, který byl 57,17. Kdo mohl tušit, že i když jí to vyjde, bude někdo ještě rychlejší!

V dalších dnech Mistrovstí evropy v krátkém bazénu, které se koná v dánském Herningu, má Simona Baumrtová na programu ještě znakařské tratě na 50 a 200 metrů, zřejmě poplave i štafety. O jejích výsledcích budeme informovat na našem webu.