Do Bergenu se sjela vynikající konkurence složená z těch největších hvězd v čele s Katinkou Hosszú, Sarah Sjöström nebo Mie Nielsen. Mezi světovými esy se neztratila ani Simona Baumrtová.

Plavkyně TJ Slávie Chomutov plavala dvě znakařské a dvě kraulařské tratě. Na 200 m volný způsob už letos jednou vylepšila české maximum a tentokrát stáhla dalších 22 setin. Nový český rekord má čerstvě hodnotu 2:01.24. V Bergenu se svým výkonem na doplňkové trati obsadila  4. místo.

Na 200 m znak útočila Baumrtová na splnění olympijského limitu. V cíli ji od jistoty cesty do Ria dělilo pouhých 9 setin sekundy, když dohmátla v čase 2:10.69. Rychleji plavala v Bergenu jen fenomenální Maďarka Katinka Hosszú.

Na medailovou pozici dosáhla i na 50 m znak, na níž výkonem 29.09 skončila třetí za Hosszú a Dánkou Mie Nielsen. Na všech třech tratích se navíc dostala pod hranici času potřebného pro start na letošním MS v Kazani.

Z hodnocení Simony Baumrtové je cítit spokojenost. „Mám za sebou těžké soustředění, a proto jsem tyto výsledky vůbec nečekala. Trochu mě mrzí, že mi k limitu do Ria chybělo 9 setin sekundy. Byly to pro mě naprosto skvěle odplavané závody. Ve vodě jsem to pocitově byla zase konečně já, což je super pro další práci."