„Trochu jsem v závěru semifinále vytuhla. Možná na mě padla taková tíha, že všichni chtěli, abych byla ve finále," svěřila se po postupu reportérovi Českého rozhlasu 1 – Radiožurnálu Michalu Jurmanovi Simona Baumrtová. "Jsem ale ráda, že jsem postoupila a jsem také ráda, za český rekord, který je sice vyrovnaný, ale je tam. I když jsem si asi po ránu věřila na lepší čas. Ale zítra uvidíme."

Že bude boj o finále "mazec", tušila už po rozplavbách. Simona plavala ve druhém semifinále, ve dráze číslo 3. Ke startovacímu boxu šla klidně, na zádech svůj červený batůžek plný talismanů. Vedle sebe v dráze č. 4 měla doposud nejrychlejší plavkyni Missy Franklinovou z USA, úplně stejně jako v rozplavbách. A ještě po otáčce se jí skvěle držela, čímž si vysloužila i obdiv komentátorů Eurosportu. Nakonec za ní zaostala o šest desetin, ovšem svým časem 0:59:99 vyrovnala český rekord, který ona sama zaplavala na olympiádě. Ve svém semifinále skončila čtvrtá a celkově sedmá! V úterý večer ji tak čeká vytoužené finále. 

Útok na medaili? Ten bude hodně těžký. Soudě dle časů v semifinále, na třetí Američanku Peltonovou ztrácí pět desetin. Nedá se očekávat, že finále bude pomalejší, takže na stupně vítězů by musela pokořit český rekord o půl sekundy. Kdyby to dokázala, byla by to fantazie.

Simona už po rozplavbách cítila, že má formu. "První start na šampionátu bývá nervózní, ukáže se, jak na tom kdo je," napsala Chomutovskému deníku z Barcelony. "A já vidím, že by to mohlo být dobré."  Postup z rozplaveb se víceméně očekával, opak by byl zklamáním. Velké naděje ale budil fakt, že to dokázala v šestém nejrychlejším čase z celého závodního pole. A v semifinále to potvrdila.

Ani finále Česká televize ve svém programu nemá, mistrovství ale vysílá stanice Eurosport. Případně lze na internetu najít několik videstreamů. A my budeme o výkonu Simony Baumrtové opět aktuálně informovat na našem webu.

Kompletní program Simony na mistrovství světa najdete ZDE. Chomutovskou plavkyni jela do Barcelony podpořit také velká výprava, článek o tom najdete TADY.