Simona Baumrtová tvrdě dřela, aby si tenhle sen splnila. Chtěla plavat finále mistrovství světa. A nechtěla v něm být poslední. Toužila překonat český rekord. A cítila na to formu. Všechno se jí podařilo. 

Chomutovská plavkyně ve finále Mistrovství světa v Barceloně na 100 metrů znak, které se plavalo v úterý večer, zaplavala šestý nejlepší čas. Ano, je šestá nejlepší na celém světě! A výkonem 0:59.84 navíc překonala o patnáct setin český rekord. Ten, který sama zaplaval na loňské olympiádě. 

Simona plavala v dráze číslo jedna. Ještě po otáčce byla pátá a dokonce se držela vedoucích závodnic. Ve finiši ale favoritky přeci jen zabraly. Podle předpokladů zvítězila Američanka Missy Franklinová s časem 0:58.42. Simona tedy za suverénní vítězskou zaostala nakonec o necelé půldruhé sekundy. ¨

Finále, český rekord. Čekali byste čisté nadšení. Jenže Simona chtěla ještě víc. "Samozřejmě jsem spokojená. Ale ne úplně," prozradila přes SMS Chomutovskému deníku půl hodiny po skončení závodu, jen co vylezla z místnosti pro antidopingové kontroly. Myslela si ještě na lepší čas. "Mohlo to být ještě třeba o desetinu nebo dvě lepší."

Radek Šilhan, předseda chomutovského plavání a vedoucí výpravy pozvbuzující Simonu přímo v Barceloně, se tomu jen smál. "Je to prostě v dobrém slova smyslu blázen a maximalista," usmíval se při předávání vzkazu od Simony.  

Přitom už samotné finále pro ni bylo úspěchem. "Je to paráda," vzkázala Chomutovskému deníku ještě před večerním vrcholem. Jenže nechtěla se zastavit. Cítila sílu. "Ano, finále je super, ale rozhodně to není všechno. Nechci ho jen zaplavat, nechci v něm být poslední," dodala nejlepší česká plavkyně. Navíc toužila překonat český rekord, který v semifinále časem 0:59.99 "jen" vyrovnala. Cítila, že může být lepší. A byla!

Hned ve středu dopoledne ji čeká rozplavba na padesát metrů znak, večer případné semifinále. V pátek má na programu dvoustovku.