Znakařka oddílu TJ Slavie Chomutov si dopřála volno přes vánoční svátky a Nový rok. "Jedla jsem, koukala jsem na pohádky, učila jsem se a jednou jsem při oddílové exhibici vlezla do vody," řekla v rozhovoru pro ČTK a iDnes Baumrtová.
K tréninku se vrátila hned po Novém roce a za dva týdny ji čeká čtrnáctidenní soustředění na Tenerife. Předtím ještě absolvuje první testovací závody.
Baumrtová má z loňské sezony šest medailí z vrcholných akcí, k tomu překonávala české rekordy jako na běžícím pásu. Ale teď půjde do května plavání na stejnou kolej jako studium fyzioterapie na pražské FTVS, kde ji čeká obhajoba bakalářské práce a státní zkouška.
Nyní řeší lehké problémy s kolenem, v němž si natáhla vazy v posilovně. "Takže jsem první týden mohla plavat jenom ruce, léčím to, snad se to dá rychle dohromady," věřila. "Ale můj první vrchol sezony je dodělat tu školu, takže se budu hodně věnovat i tomu. Plavání není všechno," prohlásila.
Úspěchy v posledních letech jí přinesly i nabídky z USA. Před dvěma lety ji dokonce přemlouvala slavná slovenská plavkyně Martina Moravcová, která celou kariéru trénovala v Dallasu. "Ale byl to takový nátlak, což přímo nesnáším, takže jsem to odmítla," prozradila Baumrtová.
Také letos podobné nabídky přišly, ale znakařka raději zůstane doma. I proto, že podobné "výlety" českým plavcům nikdy moc neseděly. "Nejsem typ, co by chtěl pryč. I v Chomutově se dá vypracovat na vrchol," podotkla. "Navíc já mám ráda svoje kamarády tady," dodala s úsměvem.