Po prvním dnu klání v Glasgow zvaném Duel in the Pool vedla Evropa nad Američany 68:54 a měla nakročeno k historicky prvnímu vítězství v pátém ročníku. Výběr Starého kontinentu nakonec po velkém boji prohrál o jediný bod 131:132.

Baumrtová, čtyřnásobná medailistka a šampionka z padesátky z ME v krátkém bazénu, prohrála na znakařské dvoustovce stejně jako v dánském Herningu pouze s Ukrajinkou Darynou Zevinovou. Časem 2:04,06 minuty zaostala za vlastním českým rekordem z ME přesně o sekundu. Baumrtová nastoupila na znakařské trati ještě do polohové štafety na 4x100 m a pomohla k jejímu vítězství na USA. Chocová startovala na dvoustovce, která nepatří mezi její nejsilnější disciplíny, a překonala svůj rok starý český rekord. Ten má hodnotu 2:23,64.

Druhý den Baumrtová skončila znovu druhá a Chocová čtvrtá na stometrových tratích. Baumrtová dohmátla v času 57,11 sekundy a za svým českým rekordem zaostala o necelou vteřinu. S Američankou Olivií Smoligaovou prohrála o pět setin. Chocová zaplavala čas 1:05,61, který je jen jedenáct setin za jejím českým rekordem z loňská a o sekundu lepší než na ME.