Softbalisté z týmu Sportclub 80 Chomutov porazili v nedělním duelu Tempo Praha 5:1 a schází jim jediná výhra od postupu do finále domácí extraligy. Ve druhé semifinálové sérii hráči Žraloků Ledenice porazili Hrochy Havlíčkův Brod 9:0 a srovnali tak stav na 1:1 na zápasy. Chomutov se může stát prvním letošním finalistou již v úterý, kdy od 20:00 v pražském Svoboda parku vyzve Tempo v televizním zápase.

Chomutovští hráči začali nedělní zápas skvěle, když hned v první směně zaznamenal Václav Svoboda tříbodový homerun. Hlavní zbraní se opět stal Marek Malý, který úspěšně nadhazoval a pálil. Soupeřům dovolil pouze jediný doběh a připsal si osm strikeoutů. V poslední směně navíc odpalem za plot zařídil pátý bod pro Chomutov. V utkání měl Malý celkem tři úspěšné odpaly, stejně jako Mikuláš Klas z Tempa. Pražský tým si už nemůže po dvou prohrách dovolit v semifinále ani jednu prohru.

„Jsem rád, že se mi dařilo jak na nadhozu, tak na pálce. Není to rozhodně standardní. Vždycky se snažím ty dvě věci oddělovat, když mi to nejde třeba při odpalování, tak si to netahám do nadhazovacího kruhu,“ prohlásil Malý, který se těší na úterní utkání, které bude přenášet ČT sport. „Je možné, že televize bude hrát trochu roli a budeme nervóznější. Ale musíme hrát jako doposud.“

To druhá série je po neděli vyrovnaná. Úřadující mistři Žraloci Ledenice se totiž dokázali v útoku pořádně rozjet. Ve druhé směně si připsali tři body, v šesté pak odpálil Patrik Kopečný trojbodový homerun a další tři body ledeničtí softbalisté přidali v poslední směně. „Fungoval nám útok po celý zápas, pálil celý line-up. Obrana včetně nadhazovačů držela soupeře po celou dobu,“ pochvaloval si Jaroslav Korčák, trenér Žraloků.

Jednou z klíčových postav u Hrochů je nadhazovač Michal Holobrádek. V sobotu povolil soupeřům pouze jediný doběh, v neděli se už přes něj soupeři prosazovali. I tak si ve druhém semifinále připsal 14 strikeoutů.

„Oba dva zápasy měly podobný průběh, a to že jeden z týmu skóroval hned v úvodu a následně dotáhnul zápas k vítězství. Všichni víme, že to bude těžká série a nikdo nečekal, že série skončí 3:0,“ prohlásil Holobrádek, reprezentační nadhazovač. „Teď máme čas na to si říct, co nám fungovalo, a co ne. Věřím tomu, že na další zápasy zvolíme tu správnou taktiku.“ Série pokračuje v sobotu.

Jiří Uhlíř