Kdyby nešlo o důležité body a předkolo play-off, mohli by si tihle kluci dát panáka a poklábosit o ženských. Vazeb mezi chomutovským a ústeckým týmem je rozhodně více než v jiných duelech. Ale na palubovce moc přátelských úsměvů nečekejte. Tohle je derby!

„Je to určitě specifický zápas," potvrzuje trenér Levhartů Tomáš Eisner před dnešním zápasem. Sám má s Ústím spojenou část své hráčské kariéry. V ústeckém dresu nastupovali také Zdeněk Hanzlík či Adam Žampach. Naopak v Chomutově hrál dnes ústecký Láďa Hejl, Tomáš Hrubý a úspěšnou loňskou sezónu zde absolvoval i Jakub Krakovič.

Hlavně začít jinak, než v sobotu

Trenér Levhartů Tomáš Eisner v zápase proti Lvům z Jindřichova HradceTakže jak na „staré známé"? „Příprava se moc neliší od jiných zápasů," podotýká kouč. „Ono ani není moc času, v sobotu jsme hráli zápas a v úterý nás čeká další. Trénovali jsme i v neděli, rozebereme si ústeckou hru na videu. Hlavně musíme vstoupit do zápasu jinak, než v sobotu."

Tak tohle by mu jistě podepsalo všech 568 fanoušků, kteří v sobotu byli v hledišti (mimochodem, rekordní návštěva). V prvním poločase s USK Praha totiž Levharti tak propadli v obraně, že to vypadalo na debakl. Naštěstí se hráči včas probrali a zápas otočili. „Jenže nikde není psáno, že kdybychom začali znovu tak tragicky, tak že to znovu otočíme," upozorňuje Eisner.

Střelecké hody

Fanoušci se mohou určitě těšit na další střelecký karneval. V posledních dvou domácích zápasech padlo přes dvě stě bodů, samotný Chomutov má z posledních utkání průměr 97 bodů na zápas.

„Pravda je, že jsme útočné mužstvo a také, že nemáme dobrou obranu," přitakává Tomáš Eisner, „já jen doufám, naše obrana bude lepší a útok stejný."

Pro Chomutov jde o důležité utkání, výhra by mu definitivně zajistila záchranu v nejvyšší soutěži. Záchrana? Vždyť fanoušci už vyhlížejí předkolo play-off! Jenže trenér se nad tím jen usmívá. „Mise číslo jedno je zachránit se. Pak můžeme myslet dál," krotí předčasnou radost.

Levharty čeká i s tím dnešním ještě sedm zápasů, většina na venkovních palubovkách. Zatím jsou na třetím postupovém místě ze čtyř a mají zápas k dobru.

Dnešní zápas proti Ústí nad Labem začíná v 18 hodin.

Ústecké Pandy aneb Kdo je náš dnešní soupeř?

V minulém týdnu se Sluneta překvapivě rozloučila s pivotem Ladislavem Horákem. Ale i bez něj disponuje trenér Peter Bálint řadou vynikajících hráčů, od všem chomutovským fanouškům dobře známého Mc´Faddena, který zkoušel štěstí v německém Braunschweigu ale vrátil se v lednu do Ústí pomoci zvrátit sérii nepříznivých výsledků. Přes sedmého nejlepšího střelce MNBL Reese, který vyniká i v útočném doskakování, českého reprezentanta Ličartovského, zkušeného Pištěckého, vyhlášeného nejlepším hráčem utkání ve Svitavách. A zapomenout nelze ani na zkušeného a MNBL ostříleného podkošového hráče Tomáše Hrubého, který spolu s Američanem Lewandowskim či bývalým Levhartem Jakubem Krakovičem tvoří dnes podkošovou vozbu Pand.

V posledním zápase ve Svitavách trenér Ústí zúžil základní rotaci na 7 hráčů a i když první poločas nedopadl pro Pandy nejlépe (49:33), prokázala prakticky sedmičlenná sestava skvělou fyzickou kondici a ve druhé půli smetla Tury 59:29 (!!!), celkově pak 92:78.