Na šampionát se z chomutovského oddílu podívalo celkem jedenáct plavců. Bojovalo se v padesátimetrovém bazénu v Praze-Podolí v kategoriích starších juniorů ročníků 2006-07 a mladších juniorů ročníků 2008-09. Už jen vybojovaná účast na tomto šampionátu je úspěchem jednotlivých plavců při plnění tréninkových dávek v průběhu plaveckého roku.

V kategorii starších juniorek plavaly a své starty z rozplaveb přetavily do odpoledních finálových závodů, takže vždy mezi 8 nejlepších – Anežka Doksanská a Tereza Vlasáková. Ostatní plavci skončili mezi 10. a 20. místem startovního pole a byli to Filip Kurial, Jakub Jezbera, Michal Werschall a Kateřina Nevolová.

„V kategorii mladších juniorů na tomto šampionátu dominoval Lukáš Selingr, který ze svých šesti startů získal neskutečné čtyři zlaté medaile a to v těžké kombinaci 400m kraul a po zhruba 15 minutách na 100m motýlek a to ještě ve skvělém čase 57,73. Další dvě zlaté medaile získal za 200m motýlek a 800m kraul,“ popsal trenér Jaroslav Jezbera st.

„Lukáš svými výkony složil plaveckou maturitu a už teď se zařadil mezi nejúspěšnější plavce našeho klubu v juniorské kategorii. Z ostatních plavců se do odpoledního finále podívali Jan Kubišta a Kateřina Tautrmanová. Dále pak mezi 10. a 20. místem se pohybovaly Kateřina Staňková a Petra Jírová,“ dodal chomutovský trenér.

Pražské mistrovství bylo pro chomutovský klub v této kategorii po delším čase hodně úspěšné a to díky již zmíněným 4 zlatým kovům Lukáše Selingera. „A ta čtvrtá medaile padá i na vrub všech ostatních plavců Slavie, protože díky jejich povzbuzování získal zlato na 800m kraul v druhém nejdelším bazénovém závodě z rozdílem jen 13 setin sekundy,“ poukázal Jezbera.

Tyto skvělé výsledky jsou odměnou za práci trenérů Jaroslava Jezbery st. a Martina Studenta a pro celý klub Slavie Chomutov, který důstojně reprezentoval město Chomutov, které je podporovatelem klubu.