Mimo aktivních závodníků z různých sportů, pro které to byla součást fyzické přípravy, přicházelo více kondičních běžců a tak se zvýšil počet startujících v jednotlivých závodech a byla zaznamenána celková rekordní účast 198 osob.

Všech osmnáct dílů pohárové soutěže absolvovalo devět účastníků, z kategorie mužů vítěz Stanislav Wittmann, bronzový Pavel Černý a osmý Jiří Vadlejch. Dále tři veteráni, vítěz čtyřicátníků Karel Vodrážka, Michal Frlaus (2. M50) a Jan Zelenka (1. M60).

Ze třiatřiceti žen startovaly ve všech závodech vítězka Kateřina Pletichová s druhou Karolínou Vrtílkovou, která je zároveň příkladem sportující amatérky: „Nejsem v řádném závodním sportu, jen trochu turistiky a případně běžky.

Změnila jsem ale životní styl, před rokem a půl jsem přestala kouřit a začala pravidelně běhat. Určitě mi to prospívá, už nemarodím, jsem fit. Dala jsem si cíl, že vydržím všechny závody zimního běhání a to se mi povedlo.

Poslední osmistovka mi dala zabrat, na tu potřebnou rychlost jsem neměla sílu.“, prozradila motivaci a dojmy spokojená Vrtílková, třicetiletá technička z Kadaně.

Za mládež bodovala osmiletá žákyně Marie Dvořáková z Klášterce, která byla také nejmladší dívkou. Absolutně nejmladším účastníkem byl sedmiletý Stanislav Zelenka, nejstarším naopak dvaasedmdesátiletý František Dolejší, předseda kadaňského klubu biatlonu.

Rekordmanem v počtu osmi vyhraných závodů je Richard Pleticha, který ale do jiných nenastoupil a skončil až jedenáctý v celkovém pořadí mužů.
Absolutně nejvíce bodů nasbíral vítěz čtyřicetiletých Karel Vodrážka součtem 5957 bodů, který k pěknému umístění přidával bonifikace za traťové rekordy.

Velká část účastníků ZBP hodlá běhat i v průběhu letní sezóny, velkou soutěžní příležitost budou mít v sobotu 16. 4. při druhém ročníku Běhu městským parkem v Kadani.