Již před začátkem sezóny vyhlásil chomutovský basketbalový klub plánovaný útok na brány nejvyšší soutěže v horizontu do tří let. Když se v lednu objevila v médiích zpráva o odsouhlaseném návrhu výkonného výboru ČBF, Levharti byli v čele prvoligové tabulky.

O minulém víkendu navíc porazili ve šlágru druhý Jindřichův Hradec a pět zápasů před koncem ligy mají luxusní náskok tří bodů. „Teoreticky můžeme skončit druzí, to bychom ale museli čtyřikrát prohrát. Navíc hrajeme třikrát doma a s papírově slabšími soupeři, závěr základní části bychom tedy měli zvládnout,“ věří manažer Levhartů Martin Řápek.

Ten také dodal, že situace v klubu se i přes rozhodnutí o rozšíření nejvyšší soutěže příliš nemění. „My jedeme na vítězství. Dostali jsme nabídku od nejvyšší soutěže, zatím jsme ji ale nepřijali. Prioritou pro nás zůstává postup sportovní cestou. Na to letos máme.“

V posledním utkání naskočil ke svému prvnímu zápasu v chomutovském dresu Jiří Stariat. Manažer Řápek ale vyvrátil, že by kádr čekaly před play - off nějaké zásadní změny. „Jirka přišel do klubu po návratu z Ameriky, má tady bratra. Samozřejmě se o bavíme i o dalších posilách, nejspíš ale nebudeme do kádru zasahovat. Tým hraje výborně a nebylo by dobré do toho zasáhnout.“

V případě úspěchu by fanoušci viděli nejvyšší basketbalovou soutěž v Chomutově opět sedmi letech. Velmi dobrou podívanou ale diváci uvidí určitě již v posledních zápasech základní části a poté v play off. Mohou se také těšit na spoustu připravovaných akcí. „Připravujeme akce pro fanoušky a chtěli bychom jich do haly přitáhnout, co nejvíce. Konkrétně zatím ale nebudu prozrazovat, co chystáme,“ dodal Řápek.