Ve 14:00 hodin začíná první extraligové utkání. V sestavě chomutovských Bobrů stále ještě chybí junior Jakub Petřík, který je nemocný, ale v sestavě týmu opět nastupují talentovaní mladí hráči Ondřej Musil, Václav Šrétr a Milan Šulc vedle zkušených borců, kteří v loňském roce vybojovali již jedenáctý titul Mistr České republiky 2013.

Do první směny, kdy se Beavers představují v obraně, nastupuje osvědčená dvojice Lubomír Vrbenský (nadhazovač) a hrající trenér týmu Jakub Vrba (zadák) a Beavers spolehlivě brání první útok soupeře. V dohrávce 1. směny odpaluje chomutovský reprezentant Václav Svoboda homerun a společně s Jiřím Nezbedou získávají první dva body ve prospěch Beavers. Utkání začalo pro Beavers velice úspěšně.

Přestože se softballistům z Plzně ve třetí směně podařilo získat dva body při svém útoku, opět zapracovali spolehlivě domácí pálkař Václav Svoboda a dalším homerunem se blýskl Jakub Vrba, který stanovil stav utkání po třetí směně na 4 : 2 A také v dalších směnách se domácím pálkařům dařilo přidávat další body a tak první utkání skončilo nakonec rozdílem v šesté směně 9 : 2 a samozřejmě také ziskem potřebných bodů pro extraligu.

Nepříznivé počasí vůbec nepřálo ani druhému utkání čtvrtečního odpoledne. Po 2. směně bylo potom pro déšť za stavu 1 : 0 pro domácí přerušeno a pokračovalo se po přeháňce dalšími dvěma směnami. Ale pokračovalo se jenom krátce… Opět začalo pršet. Chomutovští Beavers vedli 2 : 0 a při dalším prudkém dešti rozhodčí Helena Voborníková a Ladislav Liss byli zase nuceni utkání přerušit. Potom přišly ke slovu hrabadla, košťata, molitany na vysušování kaluží a nové lajnování hřiště. Utkání bylo přerušeno na další půl hodiny. V 5. směně opět udeřili chomutovští pálkaři. Nejprve se podařil pěkný třímetový odpal mladíkovi Ondrovi Musilovi a po něm i Markovi Malému a utkání zakončil svým druhým dvoubodovým homerunem dne Václav Svoboda, se kterým doběhl také Jiří Nezbeda.

Druhé utkání skončilo výsledkem 5 : 0 ve prospěch Beavers a celkových 9 bodů zařadilo chomutovské softballisty v extraligové tabulce na 4. místo.

Nyní je v příštím týdnu čekají dvě mistrovská utkání s českou reprezentací juniorů do 19 let (středa 7. 5. 2014 od 17:00 a od 19:00) v sobotu 10. 5. 2014 hrají potom doma s týmem EAGLES Praha Krč (od 12:00 a od 14:00) a v neděli 11. 5. 2014 opět na domácím hřišti (od 12:00 a od 14:00) s RADOTÍNSKÝM SK Praha Radotín.

Autor: Josef Griml