Semifinále se hraje na tři vítězná utkání (při vyrovnaných úspěších tak lze očekávat až pět vzájemných střetnutí). Ke druhému utkání odjížděli Beavers v neděli odpoledne do Prahy na domácí hřiště svého soupeře v pražských Modřanech. Zápas ovšem skončil až po uzávěrce této strany.

Třetí utkání se potom hraje v sobotu 27. září opět na hřišti Tempa v Praze. Kdyby nebylo po třetím utkání rozhodnuto o postupujícím do finále, zbývající dvě utkání by se uskutečnila potom v neděli 28. září na hřišti chomutovských Beavers.

Chomutovský tým posílil v útoku zkušený Roman Matuška, který dlouhodobě hostuje v Nizozemsku a je obávaným pálkařem i v holandské softbalové extralize. Roman je ale stále kmenovým hráčem chomutovských Beavers a v play off bude svým spoluhráčům pomáhat.

Druhá semifinálová dvojice měla na programu v sobotu 19. září také první utkání a Eagles Praha Krč v něm porazili svého soupeře a loňského vicemistra České repubilky, Spectrum Praha, 5 : 4 a vedou v sérii také 1:0 Výsledek byl pro chomutovské softbalisty i hráče Tempa Praha poměrně překvapivý, ale čtveřice mužstev, která letos usiluje o titul Mistr ČR 2009 je zárukou vrcholného softbalu a každý z nich má dveře k titulu otevřené.

Fanoušci Beavers určitě doufají, že si nenechají ujít příležitost zkompletovat své letošní zlaté úspěchy a opět přesvědčí, že jsou nejen v Evropě, ale i v České republice nejlepším softbalovým mužstvem.