Chomutovští odehráli v Městské sportovní hale svůj vůbec první zápas v celostátní soutěži mužů. Na úvod druhé ligy je čekalo derby proti nedaleké Kadani, dlouholetému účastníkovi nejvyšších soutěží.

Zápas nabídl kvalitní podívanou, rychlý a důrazný florbal. Chomutovští o své první body bojovali až do konce a nakonec se jim úsilí vyplatilo. Na 4:4 vyrovnával v power play 37 vteřin před koncem Martin Morava. Prodloužení o vítězi nerozhodlo, v nájezdech se radovali hráči Kadaně.

Průběh utkání byl velmi bojovný. Chomutov velmi dobře začal a vypracoval si dvoubrankové vedení. Po úvodní trefě Kämpfa ze 7. minuty se prosadil o chvíli později také Bendl v přesilové hře. Hosté dokázali ještě do konce první třetiny odraženou střelou snížit na 2:1. Ve druhé části pak přidali na aktivitě a postupně převážili misky vah na svou stranu - 2:3.

Poslední dvacetiminutovka tak měla přinést rozuzlení celého dramatu. Ve 48. minutě opět dotáhl zápas do remízového stavu Borovička - 3:3. Kadaňští však opět našli protizbraň a o pět minut později už opět vedli.

Závěr základní hrací doby tak přinesl velké drama. Minutu a půl před koncem si Chomutovští vzali oddechový čas a připravovali se na závěrečný nápor. Dokázali si vynutit tlak. Při své standardní situaci na útočné polovině v poslední minutě zariskovali a odhodlali se k power – play.

Místo brankáře naskočil na hřiště Martin Morava, který po několika vteřinách svého pobytu na hrací ploše dostal milimetrovou přihrávku od Daniela Fokta a střelou z první vyrovnal na 4:4.

Od zisku tří bodů dělilo hosty 37 vteřin. Pětiminutové prodloužení o vítězi nerozhodlo, a tak přišly na řadu samostatné nájezdy, v nichž byli úspěšnější hráči Kadaně a připsali si bonusový bod navíc.

Chomutovský trenér Martin Bocian ale mohl být s výkonem týmu a premiérovým bodem spokojen: „Na úvod sezóny jsme získali velmi cenný bod. Soupeř je kvalitní a bude jistě patřit do horních pater tabulky. Dnes jsme mu byli rovnocenným soupeřem. Musím hráčům poděkovat za bojovnost a víru, s jakou odehráli zejména závěr zápasu. Měli jsme i trochu štěstí, ale to k tomu patří. Věřím, že nás to do dalších zápasů jen posílí.“