Nová posila Lvů Lukáš Kraus se probila v září 2012 na „Ostrově pelikánů", sídle bývalé federální věznice, až do finále prestižního turnaje „King of the Rock" v basketbalu jeden na jednoho. V bitvě o titul a s ním i o 20 000 dolarů podlehl obhájci Hughu Jonesovi, přezdívanému „Baby Shaq" 12:13, když těsně před koncem měl míč a mohl vyrovnat. Jeho závěrečný střelecký pokus ale jen rozezvučel obroučku na hlavním dvorci.

Lvy z Jindřichova Hradce před boji ve skupině A2 posílili významně i na klíčovém místě středního rozehrávače a tvůrce hry. Vyhráli „přetahovanou" s ústeckými Pandami o Slovince Mateje Ventu, co svědčí o více než slušném finančním zázemí. Trenér Ústí nad Labem Petr Bálint se ale na stránkách www.nbl.cz vyjádřil, že přestup nebyl uskutečněn zrovna v rámci slušných mravů. Matej Venta- klenot Lvů, je osmadvacetiletý Slovinec, který ke Lvům přestoupil od vicemistra ČR z Prostějova.

V zahajovacích utkáních nadstavbové skupiny A2 Mattoni NBL oba soupeři prohráli. Levharti i v okleštěné sestavě se v Ústí prezentovali slušným výkonem a odjeli z krajské metropole se ctí. To samé nemohou ale o utkání s Tury ze Svitav prohlásit jihočeští Lvi. Ti měli výhodu domácího prostředí, připravili Turům „bílé peklo" v podobě diváků v bílém, měli i velké sebevědomí díky vítězství v Opavě, ale nakonec se Svitavami prohráli rozdílem sedmnácti bodů.

U Levhartů se novou akvizicí před boji v skupině A2 stal Curtis Allen, který v minulé sezóně oblékal dres bratislavského Interu. Curtis ve svém prvním zápase v Ústí nad Labem zatížil konto soupeře čtrnácti body, přidal čtyři doskoky, ale také šest ztrát. Lze očekávat, že jeho postupné zapracování do herních systémů Levhartů přinese ještě větší efektivitu.

Středeční utkání stráví na lavičce opět jen v civilu Zdeněk Hanzlík, který má stále ruku v sádře. S lehkým tréninkem začal Pavel Bosák, jeho start kvůli lýtku je ale stále ve hvězdách. Aby toho nebylo málo, na tréninku si v pondělí zranil kotník i rozehrávač Levhartů Showron Glover a po boku Pavla Bosáka se zařadil mezi hráče, nad kterými startem visí otazník.

Trenér domácích Tomáš Eisner zve diváky v středu v 18:00 hodin do Městské sportovní hale v Chomutově: „Chceme se vrátit k líbivému a bojovnému basketbalu, který jsme předváděli. Přijďte nás povzbudit!"