Akce se v tomto roce stala součástí projektu České unie sportu ČUS Sportuj s námi, jehož mediálním partnerem je Deník.

„Pátek bude v loděnici patřit týmům ze základních a středních škol. Přihlášeno máme přes dvacet družstev nejen z Kadaně, ale i z Mostu, Chomutova a také Klášterce nad Ohří – právě z tohoto města máme nahlášeno hned osm posádek,“ uvádí Michal Voltr z pořadatelského oddílu TJ Vodní sporty Kadaň.

Pro soutěžní posádky je připravena dvě stě metrů dlouhá trať. V jedné jízdě budou startovat vždy tři lodě. Pro družstva na prvním až třetím místě jsou připraveny medaile, diplomy a poháry. „Žáci budou samozřejmě startovat v několika kategoriích, aby to bylo spravedlivé. Nejúspěšnější tým ze základních i středních škol obdrží Pohár starosty,“ říká Michal Voltr.

Spořice ve žlutých dresech, se v utkání s Bílinou nedokázaly prosadit v koncovce. Ani tato tutovka Samuela Dvořáka s číslem 14 v závěru utkání gólem neskončila.
Spořice doma padly s Bílinou, ale jsou stále na čele I. A třídy

Jednotlivé sestavy mohou mít maximálně patnáct členů – každou posádku vytvoří deset pádlujících závodníků, přičemž dva z nich musí být dívky, a jeden bubeník. Ostatní jsou náhradníci.

V rámci závodů se účastníkům představí i nový vodní sport – paddleboarding. Přímo v loděnici bude k dispozici několik druhů paddleboardů a budou zde přítomni instruktoři, kteří školáky do této disciplíny zasvětí.

Kadaňský Drak bude pokračovat také v sobotu 1. června, kdy proběhnou závody dospělých. Startovat se bude v devíti kategoriích. Síly změří například firemní posádky, sestavy aktivních sportovců či ryze ženské posádky. Sobotní program začne v 9 hodin poradou kapitánů a po skončení závodů je na programu večerní Dragonpárty.

Vladimír Zemánek