V letech 2002 – 2008 odehrál Mimra v dresu Vítkovic téměř 140 utkání v nejvyšší soutěži během kterých zatížil konto soupeřů 71 brankami, na dalších 43 pak přesně přihrál. Nyní se stane prvním extraligovým hráčem, který oblékne dres Chomutova.

Marek Mimra se narodil 8. prosince 1984 a do velkého florbalu se dostal v Ostravě, přesněji řečeno ve Vítkovicích. V tamním juniorském družstvu patřil k oporám a vždy okupoval přední příčky v kanadském bodování.

Není proto divu, že do mužské extraligy naskočil už jako 17tiletý mladíček a hned ve své první sezóně nasbíral během 29 utkání 15 kanadských bodů. Od té doby patřil do základní sestavy severomoravského celku. V ročníku 2006 / 2007 dokonce vyhrál klubovou produktivitu, když za sebou nechal takové hráče jako Vladař, Tomašík, Kološ a další.

O rok později, v sezóně 2007 / 2008 nastoupil ve Vítkovicích naposledy. Poté ho pracovní povinnosti přivedly na druhý konec republiky, do Chomutova. V uplynulých dnech došlo k první kontaktu mezi hráčem a chomutovským klubem a po velmi rychlém jednání se stal registrovaným hráčem FbC 98 Chomutov.

„Zbývá dořešit pouze formální stránku věci na Erbu, ale to je pouze administrativní záležitost,“ uvádí sportovní sekretář a trenér Martin Bocian. Do tréninku by se nová posila měla poprvé zapojit v pondělí 31. ledna a pokud nenastanou žádné komplikace, tak již v sobotu 12. února nastoupí proti Karlovým Varům. „Věřím, že Marek svými zkušenostmi pomůže našemu mladému týmu zvládnout klíčové momenty utkání a přispěje k udržení ve 2. lize,“ dodává trenér.