Poslední letošní zápas odehrají chomutovští basketbalisté venku. Konkrétně dnes a v Opavě. S kým a s čím tam jedou?

První otázka je myšlena hlavně směrem k Pavlu Bosákovi, který měl zraněné rameno a v zápase proti Levicím citelně chyběl. „Pavel už by měl nastoupit, do Opavy jedeme kompletní," hlásí dobrou zprávu trenér Levhartů Tomáš Eisner.

Odpověď na otázku druhou je o poznání složitější. Jistěže tým jede vyhrát, ale… „…Opava hraje doma velmi dobře. Porazila Děčín, s Pardubicemi vedla v poločase o dvacet bodů. Její výsledky budí respekt," poukazuje Eisner. Zároveň si je vědom toho, že Opava je na úrovni Chomutova a tedy k poražení.

Však i soupeři vědí, že jde o hodně a že to nebude jednoduché. „Utkání s Chomutovem je pro nás jedno z klíčových v základní části. Jestliže chceme plout v klidných vodách, musíme zvítězit. Nebude to lehké, ale věřím ve dva body," uvedl k utkání manažer a tiskový mluvčí opavského klubu Dušan Štěnička.

Na druhém konci republiky budou Levharti čelit posílenému týmu, za který nyní nastupuje třeba veterán velkého jména Ladislav Sokolovský a do jehož sestavy se vrátil šikovný rozehrávač Šiřina.

Chomutovský tým se bude muset poprat hlavně s pečlivou zónovou obranou soupeře, čemuž trenér přizpůsobil také přípravu. „Střelecké příležitosti, které si vypracujeme, musíme proměňovat. Jen tak budeme nad nimi," uvažuje Eisner. Nehodlá ale Opavu podceňovat ani v útoku. „Naše obrana musí být lepší, venku to v poslední době nebylo ideální," dodává lodivod.

Zápas začíná v 18 hodin. Pro Levharty to bude poslední zápas v letošním roce, 5. ledna budou hrát v Pardubicích, doma se představí až 13. ledna proti Prostějovu.