Svěřenci Tomáše Grepla předvedli ve finále proti favorizovanému Brnu precizní obranu. Moravané se trápili v útoku, ve druhé čtvrtině jim Děčín povolil pouze devět bodů. Přitom v semifinále Brno smetlo Ústí nad Labem, když dokonce překonalo magickou hranici sta bodů.

Děčínští se opět mohli spolehnout na dobré výkony tradičních opor. Nejlepším střelcem celého utkání byl křídelník Matěj Svoboda, který Brnu nasázel 27 bodů. 

„Absolutně úžasné pocity. Pro mě asi nejlepší moment v kariéře. Dlouho na to budeme vzpomínat. Pro tenhle moment jsme strašně makali a vyšlo to. Byli jsme prostě všude, hráli jsme opravdu skvěle. Diváci? Ti byli naším šestým hráčem, vytvořili nám tady skvělou kulisu," rozplýval se Matěj Svoboda chvilku po skončení zápasu. 

Tomáš Grepl - kouč BK ARMEX Děčín.
Válečníci srazili Kolín. V cestě za pohárem stojí rozjeté Brno

Ty Nichols, děčínský rozehrávač, dostal cenu pro nejlepšího hráče finále. 

Jenže Válečníci pod svým košem kralovali. Soupeř byl často bezradný. V poločase vedl Děčín rozdílem 18 bodů, přitom Brno dalo pouhých 27 bodů. Mírné zlepšení předvedl aktuální ligový lídr na konci třetí čtvrtiny, kdy se přiblížili na rozdíl devíti bodů. Jejich snahu ale zmrazil trojkou Filip Kroutil, který dal Válečníkům před posledním dějstvím dvanáctibodový náskok.

V poslední čtvrtce Děčín nepouštěl Brno na těsnější dostřel. V závěru brněnský tlak sílil, dostal se dokonce na osmibodový rozdíl. Ovšem necelou minutu před koncem kapitán Tomáš Pomikálek zvýšil na 82:72 a bylo prakticky hotovo. 

„Myslím si, že rozhodl útočný doskok. Začali jsme špatně a nechytli rytmus zápasu. Jakmile nám odskočili skoro na dvacet bodů, tak se to těžko dohánělo. Navíc jsme neměli takovou týmovou souhru, která nás zdobí v celé sezoně. Druhé místo v poháru je dobré, ale rozhodně jsme ho chtěli vyhrát,“ smutně pravil brněnský basketbalista Šimon Puršl, který se osobně ve finále hodně trápil.

Basket Brno - BK ARMEX Děčín 74:87 (18:23, 27:45, 50:62)

Nejvíce bodů: Culpepper 23, Chatman 17, Bálint 11 - Svoboda 27, Nichols 18, Pomikálek 12.