Jenže! Jirkovská cyklokrosařka všechny prognózy „zmuchlala", udělala z nich bezcenné cáry papíru a na zasněžené trati v Kolíně předvedla skvělou jízdu a slaví. Už třetí titul mezi ženami.

„Skvělé, paráda," jásala v cíli dojatá Mikulášková.

Na startu, který není její silnou stránkou, si v Kolíně tentokrát dala záležet. Sice do prvních zatáček vjížděla jako čtvrtá, před výjezdem ze stadionu už ale byla druhá za obrovskou favoritkou Havlíkovou.

O té nikdo nepochyboval. Vždyť letos prožívá životní sezonu, stála i na stupních vítězů ve světovém poháru, doma v této sezoně zatím pokaždé vyhrála.

A Mikulášková? Trápení, trápení, trápení. Tak by se dala až do Kolína popsat její sezona. Jen srovnejme. V minulé sezoně šestá, osmá a desátá ve světovém poháru, stříbrná na ME a deset výher v národním poháru. A právě probíhající ročník? Ve světovém poháru nejlépe sedmnáctá, ale i dvaapadesátá, na ME desátá a v národním poháru jen jediná výhra. Někdy i bez medaile.

Ale v Kolíně bylo vše smazáno. Rychle se na čele závodu utvořila silná trojice – zkušená Pavla Havlíková, třiadvacetiletá Martina Mikulášková a mladičká Nikola Nosková. Závodnice spolu jezdily několik kol, střídaly se ve vedení, na dlouhých zledovatělých kolínských rovinkách dlouho nebylo jasné, kdo bude útočit.

Nakonec zaútočila právě cyklokrosařka Stadionu Louny. Atak přišel v předposledním kole, na velmi obtížném písčitém úseku. Cyklokrosařky se tam bořily, kdo se zastavil, měl po nadějích. Mikulášková měla více sil, poodjela na písku Havlíkové a ta, jak moc chtěla soupeřku dojet, pustila své kolo do sjezdu příliš rychle a pod kopcem skončila na ledu na zemi.

Mikulášková okamžitě ujela a náskok už udržela. V cíli jásala, s desetivteřinovým náskokem si mohla dovolit i zdravit se s diváky.
Zklamaná Pavla Havlíková měla v Kolíně ještě co dělat, aby získala před velmi talentovanou Nikolou Noskovou alespoň bronz.

MČR Kolín ženy:

1. Martina Mikulášková 46:32
2. Pavla Havlíková -10
3. Nikola Nosková -16